ÇTSO’da Başkan Bülend Engin Güven Tazeledi

ÇTSO’da Başkan Bülend Engin Güven Tazeledi
22 Haziran 2013

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO)’nda geçtiğimiz hafta sonu yapılan komite seçimleri sonrası 21 Haziran Cuma günü de meclis başkan ve başkan yardımcıları, katip üye, yönetim kurulu başkan ve üyeleri ile meslek komiteleri başkan ve başkan yardımcıları belirlendi. Başkan Bülend Engin güven tazelerken Meclis Başkanlığı’na ise Kale Grubu Teknik Grup Başkanı Osman Okyay seçildi.

ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşen seçimde meclis başkanlığına tek aday olarak giren Osman Okyay seçilirken, başkan yardımcılıkları görevine de Hayrullah Turgay Kılıç ve Fahrettin Ersoy seçildiler. Katip üyeliği de Orçun Oktay getirildi. Yönetim kurulu başkanı da tekrar Bülend Engin olurken, yönetim kurulu ise Mert Mildon, Mehmet Özkurnaz, Ahmet Selçuk Erdoğan, Selçuk Semizoğlu, Güven Barış Yüksel, Hikmet Sezen, Sadık Aydoğan, Mustafa Kansu, Hasan İlhan Yürükçü ve Emin Aydoğan’dan oluştu.

ÇTSO Başkanı Bülend Engin yaptığı konuşmada, seçim sürecinin demokratik ve medeni ölçülerde hiçbir sorun yaşamadan centilmenlik içerisinde sonuçlandığını söyledi. Engin, “Üyelerimize hizmet etmek olan asıl görevimizin ifası ancak Çanakkale’mizin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlayacak marka kent yaratılması ile olabilir. Çevresel, sosyal ve teknolojik alanda sürdürülebilir bir kalkınmanın sağlanması için marka değeri şarttır, olmaz ise olmazıdır. Marka bir bütündür, Çanakkale’miz tek başına marka olamaz. Şirketleri ile turistik noktaları ve antik kentleri ile markalaşmalıdır. ÇTSO’nun da bir bütünlük içerisinde olması Çanakkale’yi marka kent haline getirmeyi hedeflemesi gerekir. Bizim en iyi hizmetimiz Çanakkale’yi marka kent yapmamız olacaktır. Bunun için herhangi bir başka amaç gütmeden bir bütün olarak sadece Çanakkale için var gücümüzle çalışmamız gerekir. Tüm işadamları derneklerimiz ile aynı gemideyiz. Yeter ki Çanakkale’miz ekonomik, sosyal, kültürel olarak büyüyebilsin ve tüm Çanakkale de bundan yararlanabilsin. Bir önceki dönem arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum, çıtayı onlar yükselttiler ve bu meclisin çıtayı daha da yükseltmesi boynunun borcu oldu. Geçmişimize saygılı ve geleceğimize güvenle bakıyoruz. Bu kutsal topraklarımız için durmadan daha da fazla çalışacağız” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen ÇTSO’nun yeni Meclis Başkanı Osman Okyay ise, dört yıl boyunca Çanakkale için, Çanakkale’nin marka değerini yükseltmek için çalışacaklarını belirterek, “Burada gönüllü bir şekilde bulunuyoruz. Gönüllülük temelinde hep beraber Çanakkale’ye hizmet edeceğiz” şeklinde konuştu.

[canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir