ÇTSO’da Ortak Komite Toplantısı Yapıldı

ÇTSO’da Ortak Komite Toplantısı Yapıldı
28 Aralık 2013

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda komite üyelerinin katılımı ile Ortak Komite Toplantısı yapıldı ve Meclis üyeleri ile komite üyelerinin katılımı ile yıl sonu yemeği yenildi. Meclis Başkanı Osman Okyay’ın yönettiği Ortak Komite Toplantısı’nda ÇTSO’nun en eski ve büyük üyesi Lütfü Doğan ve en genç üyeleri Suat Can Gönül ile Mehmet Can Öztürk’e de plaket verildi.

Ticaret ve Sanayi Odası’nın Aralık ayı olağan Meclis Toplantısından sonra, Kongre Fuar Merkezi İÇDAŞ Salonu’nda, Meclis Üyeleri ile 21 meslek komitesinin üyelerinin katılımı ile Ortak Komite Toplantısına geçildi. ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, aile içi bir toplantı olan Ortak Komite Toplantısı’na katılımları için Meclis ve komite üyelerine teşekkür etti.

Meclis Başkanı Osman Okyay’ın ardından kürsüye gelen Yönetim Kurulu Üyesi Güven Barış Yüksel de, Yönetim Kurulu olarak komite çalışmalarına son derece önem verdiklerini belirterek, “ÇTSO olarak üyelerimizle ve üyelerin organize bir şekilde oluşturduğu komitelerimizle varız. Komiteler, görüşlerini ve projelerini bizlere ne kadar çok aktarırsa o kadar başarılı oluruz” dedi.

Yeni dönemde komitelerin aktif biçimde çalışması hakkında Çanakkale’den ve diğer şehirlerdeki ticaret ve sanayi odalarından övgüler aldıklarını ifade eden Güven Barış Yüksel, “Gerçekten bu dönem komiteler aktif bir şekilde toplanıyor, gündemlerini çok güzel oluşturuyor. Yönetim Kurulu’na çeşitli öneriler geliyor. Bunlarla son derece meşgul olduğumuzu bilmenizi isterim” diye konuştu.

Komitelerin bütçelerini artırdıklarını ve nasıl kullanacakları konusundaki tasarrufu da komite başkanlarının komitelerinde alacakları karar ile kendi iradelerine bıraktıklarını ifade eden Güven Barış Yüksel, Yönetim Kurulu’nun ve komitelerin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından Komite faaliyetlerinin değerlendirilmesine geçildi. Bu bölümde, 21 Meslek Komitesinin üyeleri, sırayla ayağa kalkarak kendilerini tanıttılar. Daha sonra, her Komitenin sözcüsü, temsil ettiği meslek gruplarının faaliyetlerini, karşılaştığı sorunları, önerilerini ve 2014 yılından beklentileri içeren kısa bir konuşma yaptı.

Ardından ÇTSO’nun en yaşlı ve en genç üyesine plaket verilmesi törenine geçildi. Genel Sekreter Sema Sandal’ın sahneye çağırdığı, Odanın en yaşlı üyesi 1933 doğumlu Çanakkale Ekmek Sanayi ortağı Lütfü Doğan’a plaketini, Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin ve Meclis Başkanı Osman Okyay verdiler.

Daha sonra ÇTSO’nun en genç üyeleri 1995 doğumlu Troya Özgönül Ortağı Suat Can Gönül ile 1996 doğumlu Damla Gıda ortağı Mehmet Can Öztürk’e plaketleri Bülend Engin ve Osman Okyay tarafından verildi.

Ortak Komite Toplantısının ardından Kongre Fuar Merkezi’ndeki Assos Kafeterya’da akşam yemeğine geçildi. Fasıl eşliğindeki yemeğe Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin ve Meclis Başkanı Osman Okyay ile birlikte Yönetim Kurulu, Meclis ve komite üyeleri ile Genel Sekreter Sema Sandal, Oda çalışanları ve basın mensupları da katıldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir