ÇTSO’da Silahlı Saldırı İddiası!

30 Ağustos 2016

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasına (ÇTSO) silahla ateş edildiği iddiaları ortalığı karıştırdı. ÇTSO’dan yapılan açıklamaya göre, bina dışından uzun namlulu olduğu öne sürülen silahla ateş eden kişilerin kim ya da kimler olduğu henüz bilinmiyor.

ÇTSO’nun Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi girişinde bulunan Fuar ve Kongre Merkezi’nde öğle saatlerinde, dün hareketli saatler yaşandı.
ÇTSO’da öğle yemeğine çıkan personel ve duyduğu sesin ardından meraklanan diğer personeller restoran bölümünde camda kırık olduğunu yetkililere bildirdi. Bölgeye gelen İl Jandarma Komutanlığına bağlı olay yeri inceleme ekipleri restoranda inceleme yaptı. Jandarma ekipleri, incelemenin ardından olayla ilgili kapsamlı bir rapor hazırlanacağını belirtti.

“Hainlere Karşı Yürüttüğümüz Mücadeleden Rahatsız Olanlar Var”

ÇTSO Başkanı Bülend Engin ise saldırı iddialarından sonra şu açıklamayı yaptı: “ÇTSO binamıza silah sıkılarak, kurşun kadar yakın olduklarının mesajı verilmek istenmiştir. Son zamanlarda Çanakkale’de FETÖ ‘ye ve Vatanı Milleti bölmeye çalışan PKK hainlerine karşı yürüttüğümüz mücadeleden rahatsız olanlar var. Bizim Allah’a verecek bir canımız var. Bu kahpe kurşunlar bizim mücadelemizi vatana millete hizmet aşkımızı söndüremez. Ne FETÖ ’nün ne PKK ‘nın ve bunların uzantılarının tehditlerine pabuç bırakmayız. 15 Temmuz’da şehit olanları ve gazileri unutmadık. Yüreği yeten karşımıza çıkar. Çanakkale’de ve FETÖ ve PKK uzantıları destekçileri ve bizzat bu örgütlerin üyeleri ÇTSO ‘da barınamazlar. PKK’yı barındırmadık. Darbe girişimi 17/25 Aralık ile olmuştur. O gün bu canımız vatanımızda ne olup bittiğini anlayamadım, diyen olamaz. 17/25 Aralık 2013 ve sonrası ağırlık verdiğimiz FETÖ karşıtı duruşumuzdan bir adım geri atmayacağız. Odamızın dışında da bunlara karşı her türlü mücadelede varız ve olacağız. Biz Çanakkale’de Türk, Kürt, Alevi, Sünni her türlü inanç ve milliyet ayrımına karşı durduk. Biriz, beraberiz dedik. Teröre ve FETÖ’ye karşı Çanakkale’de yürüttüğümüz mücadele ve duruştan rahatsız olanlar bize bu mermileri sıktılar. Milletimiz 15 Temmuz’da tankların önüne çıkarak mücadelesini sürdürürken biz de burada darbe ve onun uzantılarına karşı duruyoruz. Bu yolda mücadelemize de devam etmekten bir adım geri durmayacağız. Bir canımız var.Vatan Millet için feda olsun.”

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir