ÇTSO’dan Tarım Toplantısı

ÇTSO’dan Tarım Toplantısı
25 Aralık 2009

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO), Çan ve Yenice?de tarım ve hayvancılıkla uğraşan üreticileri bilgilendirdi.

Şahin Düğün Salonu?nda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında üreticiler meselelerini dile getirirken, yetkililer de çözüm teklifleri sundu. ÇTSO Genel Sekreteri Abdürrahim Temiz, üreticilerden ve kooperatif yöneticilerinden gelen talepler doğrultusunda böyle bir toplantı düzenlemeye ihtiyaç duyduklarını söyledi. ÇTSO 6 Nolu Tarım ve Hayvancılık Komitesi Başkanı Reyhan Özçelik ise yaptığı konuşmada, hayvancılığın ve tarımın zor bir dönemden geçtiğini, üretimin bir ayağının da pazarlama olduğuna dikkat çekti. Özçelik, sanayide görülen ihracat azalmasının bir tek tarım sektöründe yaşanmadığını vurgulayarak, tarıma devlet desteği istedi.
Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İlhan Ulus da, ?Biz kendi sıkıntılarımızı anlatırken çok da fazla sesimiz duyulmuyordu. Bugün gerçekten güçlü bir odanın ÇTSO?nun bizimle birlikte olması, bizim meselelerimizi tartışması çok önemli? dedi.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Tezcan ise, vali ve kaymakamlarla sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmelerinin başarıyı beraberinde getireceğini kaydederek, ?Meslek komitelerimiz bu yolda gerçekten güzel çalışıyor. Onlar çalışınca yönetim kurulumuz zaten çalışmak zorunda. Devletle el ele verip meselelere çare bulmak için uğraşıyoruz? diye konuştu.

Çan Kaymakamı Hasan Gözen de yaptığı konuşmada, ?İlçemiz Çan, hepimizin bildiği gibi sanayi yönü ağır olan bir ilçe. Çok sayıda işçinin emeği ile geçindiği bir yer. Ama bildiğiniz gibi her insanın da doyması gerekiyor. Doyarken de güvenli gıda arıyor. Tarladan çıkan mahsulün sofraya gelene kadar en iyi şekilde üretilmesi gerekiyor? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir