ÇTSO’nun 9’ncu Girişimcilik Eğitimi’ne Katılacaklar Kurayla Belirlendi

04 Ocak 2014

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü’nün işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin dokuzuncu dönemine katılacaklar, Çanakkale 1. Noteri huzurunda çekilen kurayla belirlendi.

‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılmak üzere 111 kişinin başvurması üzerine, programa katılacak 30 kişi ÇTSO Kongre Fuar Merkezi İÇDAŞ Salonu’nda Çanakkale 1. Noter Vekili Elif Irmak huzurunda kura ile belirlendi. Çekilişe, ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Güven Barış Yüksel ve Genel Sekreter Sema Sandal ve Girişimcilik Eğitimi Koordinatörü Engin Erdoğan katıldı. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin dokuzuncu dönemi 7-17 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Organize Sanayi Bölgesi’ndeki ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapılacak eğitimin süresi 70 ders saatini bulacak. Girişimcilik kurslarının sonunda katılımcılar uygun bulunurlarsa 30 bin liraya kadar “hibe” alabilecekler. Ayrıca geri dönüşümlü olmak üzere 70 bin liralık yatırım kredisi de alınabilecek. ÇTSO ile KOSGEB Çanakkale Şube Müdürlüğü’nün işbirliği ile düzenlenen eğitimleri konunun uzmanı eğitimci Barış Göker veriyor.

ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Güven Barış Yüksel, yaptığı konuşmada, daha önceki kursları bitirip işyeri açanlar ve destek kredisi için KOSGEB’e başvuranlar olmasının memnuniyet verdiğini belirtti. Yüksel, girişimcilik eğitim programlarına yoğun bir ilgi olduğunu, ÇTSO’nun bu eğitimleri düzenlemeyi sürdüreceğini vurgulayarak, “Kazanamayanlar hayal kırıklığına uğramasın, muhakkak bir sonraki eğitim programı için yeniden başvuru yapsın” dedi.

Çanakkale 1. Noter Vekili Elif Irmak’ın başvuru yapan 111 kişinin tek tek ismini okumasından sonra kuraya geçildi. ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Güven Barış Yüksel’in gerçekleştirdiği ve bir bölüm başvuru sahibinin de izlediği kura sonucunda 30 asil ve 5 yedek katılımcı belirlendi.
Çanakkale 1. Noteri huzurunda çekilen kura sonucunda eğitime katılacak 30 asil ve 5 yedek kişi şöyle:

Asil Başvuru Sahipleri: 1-Fatih Gül, 2-Burak Umur Usta, 3-Gülcan Çevik Aydın, 4-Gülay Özgül, 5-Hasan Yavaş, 6-Sevil Yetim, 7-Nejdet Erdoğan Güneş, 8-Aysun Çeşmeli, 9-Nurcan Gür, 10-Cemal Gökman, 11-Hilal Çimentepe, 12-Fulden Erön, 13-Alev Çağla Uzun, 14-Süleyman Seyyar, 15-Canan Gezer, 16-Ayfer Yavaş, 17-Bülent Gözen, 18-Önder Kaya, 19-Hüseyin Engin Billur, 20-Aslı Kayhan, 21-Selim Kağan Yılmaz, 22-Ayla Tekin, 23-Oğuzhan Küçüksemerci, 24-Ayşe Yücel, 25-Feride Bilici, 26-Sevgi Kanar, 27-Filiz Orhan, 28-Mustafa Aydın, 29-Hasan Fatih Alpaslan, 30-Öznur Yılmazer.

Yedek Başvuru Sahipleri: 1-Nilay Birgül, 2-Yeliz Kocaeren, 3-Hafize Çırpan, 4-Büşra Karaoğus, 5-Mürvet Şahin.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir