ÇTSO’nun Akreditasyon Belgesi Uzatıldı

16 Ocak 2014

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Akreditasyon Belgesi’ne sahip olan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın akreditasyonu uzatıldı. TOBB bünyesinde sürdürülen oda ve borsaların akreditasyon çalışmaları çerçevesinde, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun elinden akreditasyon belgesi alan 21 oda ve borsa ile birlikte 5 yıldızlı hizmet verme noktasına ulaşan oda ve borsa sayısı 152’ye ulaştı.

Akreditasyon Belgesi yenilenen odalardan biri de ÇTSO oldu. Ankara’daki TOBB Birlik Merkezi’nde düzenlenen 9. Dönem Oda/Borsa Akreditasyonu Sertifika Töreni’nde Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı Ticaret Sicil Müdürü ve Akreditasyon Sorumlusu Şerife Kurt temsil etti. Şerife Kurt, ÇTSO adına Akreditasyon Belgesi’ni TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun elinden aldı. Sertifika Töreni’nde, aralarında ÇTSO’nun bulunduğu 36 oda ve borsanın belgesini yenilerken, 21 oda ve borsa ilk kez sertifika aldı.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, oda ve borsa temsilcilerine hitaben yaptığı konuşmada, “Üyelerinize beş yıldızlı hizmet verdiğinizi gösterdiniz” dedi. Hisarcıklıoğlu, hedeflerinin 365 oda ve borsanın tamamının akreditasyonlarını tamamlamaları ve 5 yıldızlı oda ve borsa konumuna yükselmeleri olduğunu vurguladı.

ÇTSO, Akreditasyon Belgesini ilk kez 17 Eylül 2010 tarihinde aldı. Üç yıl süreyle geçerli belgenin süresi geçen yıl Eylül ayında sona erdi. ÇTSO Eylül ayında TOBB’un yaptığı denetimde, “çok başarılı” bulundu ve Akredite Oda Belgesi’ne bir kez daha hak kazandı. Ankara’da 14 Ocak’ta yapılan törenle de belgesini ikinci kez aldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir