ÇTSO’nun ‘Meydan Çarşı’ Projesi Çarşı Esnafına Tanıtıldı

ÇTSO’nun ‘Meydan Çarşı’ Projesi Çarşı Esnafına Tanıtıldı
17 Kasım 2013

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) 12 Nolu Meslek Komitesi, kent merkezinde 30 bin metrekarelik alanda yapılması düşünülen ‘Meydan Çarşı’ ismindeki taslak projeyi komite üyeleri ve çarşı esnafının katıldığı toplantıda tanıttı.

ÇTSO Meclis Üyesi Levent Karaca, hazırlanan projenin gerçekleşmesi halinde AVM’Lerle rekabet etmeye çalışan gerçek esnafın elinin güçleneceğini söylediği konuşmasında projenin daha önce yapılan görüşmelerde yerel yönetim tarafından desteklendiğini ifade etti. Karaca, vali ve milletvekilleri ile de bir araya gelerek projenin hayata geçirilmesi için uğraşacaklarını da belirterek “Çanakkale, çok ziyaret alan ancak bu ziyaretçilerin kente ekonomik olarak katkısı bulunmayan bir şehir. Yaptığımız toplantılarda tespit ettiğimiz sorunlar neticesinde bazı kararlar aldık. Bu kararların ardından da mimar arkadaşlarımızın katkılarıyla proje hazırlığına girdik. Bütün sorunların çözümü bir meydan projesiyle ortadan kaldırılabilir. Meydan projesi, AVM’lerle esnafımızın eşit koşullarda rekabetini sağlayacaktır” açıklamasında bulundu.

Projenin Demircioğlu Caddesi’nde Anadolu Öğretmen Lisesi ile Belediye İş Merkezi’ni de içine alan ve Mehmetçik Bulvarı’ndaki Halk Bahçesi’ne kadar olan 30 bin metrekarelik alanı kapsadığını belirten Karaca, “Çanakkale çok ziyaretçisi olan bir şehir. Fakat şehrimizi ziyaret eden binlerce kişinin şehrimize katkısı yok denecek kadar az. Çünkü biz ziyaretçilerimizi şehir merkezinde ağırlayamıyoruz. Bizim buna yetecek yeterli alanımız yok. Bu anlamda hazırladığımız proje önemli bir alanı kapsıyor. 3 bin aracın sığabileceği bir otopark alanını içine alıyor. Sinemalar, kafeler, restoranlar, çocuk oyun alanları ve eğlence tesisleri ile fark yaratarak, şehrimize modern bir görünüm katacaktır. Bu meydan, halkı çarşıya, çarşıyı da halka bağlayacaktır” diye konuştu.

[Kaynak: canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir