Cuma Pazarı Alanında Sağlık Danışmanlığı Hizmeti Verilmeye Başladı

29 Mart 2014

Çanakkale Belediyesi tarafından Cuma Pazarı alanında daha önce hizmete giren Bebek Bakım Odası’nın ardından şimdi de sağlık danışmanlığı hizmeti verilmeye başlandı. Pazar alanında oluşturulan Bebek Bakım Odasında Çanakkale Belediyesi Sağlık İşleri Biriminde görevli hemşire tarafından talep eden kentlilerin tansiyon ve şeker ölçümleri gerçekleştiriliyor.

Çanakkale Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Cuma Pazarı alanında Zabıta Bürosu’nun bulunduğu alanda Çanakkale Belediyesi tarafından olışturulan Bebek Bakım Odası, kentlilerimizden büyük ilgi görüyor. Kent yaşamına insan odaklı çözümler sunan Çanakkale Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bu çalışma ile birlikte pazar alanında bebek ve küçük çocuklarıyla gezen kentlilerimiz bu odada rahat bir şekilde çocuklarını besleyebiliyor, aynı zamanda bebeklerinin hijyen ve bakımını sağlayabiliyor. Bunun için Bebek Emzirme Odası’nda sürekli olarak bebek bezleri ve temizlik mendilleri bulunduruluyor.
Pazar alanını hem kent merkezinden hem de ilçelerden gelen kentliler sıklıkla ziyaret ederken, bu alanda sağlık danışmanlığı hizmeti de verilip, gerek duyulduğunda tansiyon ve şeker ölçümü gerçekleştirilmektedir.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir