Cumhur Ersümer, Milletvekili Adayı Olmayacağını Açıkladı

09 Nisan 2011

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Mustafa Cumhur Ersümer, genel seçimlerde herhangi bir partiden milletvekili aday adayı olmadığını belirterek, “Bağımsız aday olmam da mümkün değil” dedi.

Konu ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yapan Mustafa Cumhur Ersümer, genel seçimler öncesi kamuoyunda kendisinin milletvekilli adaylığı ile ilgili bazı söylentiler olduğunu belirterek, “Yeni bir seçimin arifesinde bulunduğumuz bu günlerde, bütün siyasi partilere ve partiler içinde Çanakkale’ye hizmet ve temsil için yarışan milletvekili adaylarını, aday adaylarını kutluyor, kendilerine başarılar diliyorum. Bu yeni dönemde de, benim siyasi tavrımla ilgili, her kesimde yapılan değerlendirmeleri sizin gibi ben de yakinen takip ediyorum. Üç dönem Çanakkale milletvekili olabilmenin; partide il başkanlığımdan başlayıp, genel başkan yardımcısı, genel başkan vekilliği, TBMM’de grup başkan vekilliği, hükümette bakanlık ve başbakan yardımcılığı görevlerini yapmış olmanın şerefini, gücünü siz hemşerilerimle paylaştım. Bu benim için ömrüm boyunca sürecek onur vesilesidir. Şimdiye kadar verdiğiniz destekler için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çanakkale’de 8 yıldır hiçbir yarım işin bitirilemeyişi, yeni hiç bir yatırımın gerçekleştirilemeyişi, Çanakkale’de yaşlılarımızın güvenle, gençlerimizin umutla geleceğe bakabileceği bir ortamın oluşturulamayışı, Çanakkale’yi kendini gereği gibi temsil edebilecek, sesini duyurabilecek, kavgasını verebilecek bir arayışın içine itmiştir. Bu arayış içinde hemşerilerimiz dönemimizde yapılan hizmetlerimizi akıllarında tutarak ve özleyerek koyduğumuz çıtanın aşılamadığını görerek beni her yere yakıştırıyorlar. Bazen A partisinden, bazen B partisinden bazen de bağımsız aday yapıyorlar. Beni onurlandırıyorlar. Hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Ersümer, açıklamasında şunları kaydetti: “Ancak hepimizin çok iyi bildiği gibi merkez sağda beklenen birleşme ve bütünleşmenin olmayışı, bütün çalışmalarımıza rağmen yeni bir alternatif oluşumun gerçekleşmemiş olması nedeniyle, bu seçim döneminde hiç bir siyasi partiye adaylık için başvuruda bulunmadım. Ayrıca bağımsız aday olmam konusunda bana ve kamuoyuna ulaşan ısrarlı talep ve önerileri de; seçmenlerimizin ülkemize dayatılan yeni bir döneme karşı en çok birlik ve beraberlik içinde olmaları gereken bu hayati seçimde, bir bölen durumuna düşmemek ve bazı olası başarısızlıklara da mazeret olmamak için kabul etmedim. Bağımsız adaylık için de başvuruda bulunmadım. Ben birtakım spekülasyonları önlemek ve ilk elden kendi ağzımdan bu durumu sizlerle paylaşmak için bu açıklamayı yapmak ihtiyacı duydum. Geçen seçim dönemlerinde de yaptığım gibi bu seçimde de sizlerle beraber olacağım, seçimlerle ilgili değerlendirmelerimi paylaşacağım. Bildiğiniz gibi sıfatım ve görevim ne olursa olsun, Çanakkale ve Çanakkalelilere ve ülkeme son nefesime kadar hizmet etme çabasında olacağımı tekrar belirtiyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum”.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir