Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çanakkale’de

14 Mart 2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte özel uçak ANA ile bugün saat 11.30’da çeşitli tören ve açılışlara katılmak üzere Çanakkale’ye geldi. Erdoğan’ı, Çanakkale Havalimanı’nda, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Nihat Doğan ile Emniyet Müdürü Yılmaz Özden ve protokol mensupları karşıladı.

Erdoğan, Çanakkale Belediyesini Ziyaret Etti

Tıp Bayramı ve Romanlar Günü kutlama törenlerine katılmak ve bir dizi ziyaretlerde bulunarak, toplu açılış törenine katılmak üzere Çanakkale’ye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk ziyaretini Çanakkale Belediyesi’ne yaptı.

Saat 11.45’te Çanakkale Belediyesi’ne gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Ülgür Gökhan ve Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar çiçekle karşıladı. Ziyarete, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir de katıldı.

Yaklaşık yarım saat süren basına kapalı olarak gerçekleşen ikili görüşme sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı töreni için Kolin Hotel’e geçti.

Erdoğan’dan Sağlık Çalışanlarına Şiddete Sert Sözler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çanakkale’de 14 Mart Tıp Bayramı’nda konuştu. Erdoğan, “Bir doktora, bir hemşireye uzanan el, bir ihanet zincirinin halkasıdır” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Bu etkinliğin bu yıl Çanakkale’de düzenlenmiş olmasını çok anlamlı buluyorum. Çanakkale’de şüphesiz en büyük fedakarlıkları gösterenlerin başında sıhhıyeciler gelmektedir. Türkiye Cumhuriyet’ini kahramanlıklar, acılar ve fedakarlıklar üstüne kurulmuştur.
Şehitlerin ölüler olmadığına onların diri olduğuna inanıyoruz. Akif’in deyimiyle sıksan şüheda fışkıracak bu topraklar hiç şüphesiz onların bizlere emanetidir.
Biz Türkiye Cumhuriyetini fedakarlıklar, acılar, dramlar ve kahramanlıklar üzerine inşa ettik.
100 yıl önce burada yazılan destanı çok iyi anlamalıyız.
Çanakkale: İmanın, inancın, 1000 yıllık medeniyetin ete kemiğe büründüğü çelik gibi bir iradenin ürünüdür.
Anadolu’dan, ortadoğu’ya, Balkanlara kadar tüm mehmetçikler beraber şehadet şerbetini içmişlerdir.
Çanakkale bir askeri başarı değil, 200 yıl tahkir edilmiş bir milletin küllerinden yeniden doğduğu gündür. Onun için Çanakkale çok farklı.
İçinde bulunduğumuz coğrafya son derece sancılı dönemeçten geçiyor.
Bu topraklarda barınanlar kendi ülkelerinde şartlar normale dönmeden şüphesiz ki evlerine gitmeyecektir, bizde onlarada ne zaman arzu ederseniz topraklarına dönebilirsiniz diyoruz.
Çanakkele tüm bu coğrafyanın dayanışmasının zaferidir.
Biz sağlıkta vatandaşlarımıza ülkemizin her yerinde aynı kalitede hizmet verebilmek için çok çalıştık.
Sağlık personelimize uygulanan şiddeti lanetliyorum. Fedakar hekimlerimizin bu sıkıntısını çözeceğiz. Bir doktora, bir hemşireye uzanan elin bir ihanet halkası olduğunu unutmamak gerekir.

[haberler.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir