“CUMHURBAŞKANLARINA VERİLEN HEDİYELER NE OLDU?”

09 Aralık 2016

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Başbakan Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak cevaplandırması için soru önergesi verdi.

CHP Çanakkale Milletvekili mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve önceki Cumhurbaşkanları Abdullah Gül ve Ahmet Necdet Sezer ile aile üyelerine verilen hediyeleri verdiği soru önergesi ile TBMM gündemine getirdi. 3628 sayılı Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Yasası kapsamında görev yapan son üç Cumhurbaşkanı ve aile üyelerine verilen hediyelerin neler olduğunu ve bu hediyeler ile ilgili olarak kanuna uygun işlem yapılıp yapılmadığını Başbakan Binali Yıldırım’a soran CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek soru önergesinde şu sorulara yer verdi;

“1. Mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşine, göreve geldiği günden bu zamana kadar bahsi geçen kanun ve yönetmelik kapsamında yabancı kurum, kuruluş ve kişilerden verilen hediyeler nelerdir? Hediyeler hangi kurum, kuruluş ya da kişilerce verilmiştir? Bedelleri ne kadardır? Bunlar kanun ve yönetmelik kapsamında işlemle kayıt altına alınmış ve kuruma iade edilmiş midir?
2. Önceki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün görev süresinin başından, dolduğu tarihe kadar, kendisine ve eşine bahsi geçen kanun ve yönetmelik kapsamında yabancı kurum, kuruluş ve kişilerden verilen hediyeler nelerdir? Hediyeler hangi kurum, kuruluş ya da kişilerce verilmiştir? Bedelleri ne kadardır? Bunlar kanun ve yönetmelik kapsamında işlemle kayıt altına alınmış ve kuruma iade edilmiş midir?
3. Önceki Cumhurbaşkanlarından Ahmet Necdet Sezer’in görev süresinin başından, dolduğu tarihe kadar, kendisine ve eşine bahsi geçen kanun ve yönetmelik kapsamında yabancı kurum, kuruluş ve kişilerden verilen hediyeler nelerdir? Hediyeler hangi kurum, kuruluş ya da kişilerce verilmiştir? Bedelleri ne kadardır? Bunlar kanun ve yönetmelik kapsamında işlemle kayıt altına alınmış ve kuruma iade edilmiş midir?”

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir