Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarında Leman Sam Rüzgarı

30 Ekim 2013

Çanakkale’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen Fener Alayı’nda yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Havai fişeklerin aydınlattığı Çanakkale Boğazı’nda adeta görsel bir şölen yaşanırken, gecenin finalinde ise ünlü sanatçı Leman Sam sahne aldı.

Cumhuriyet’in kuruluşunun 90’ncı kuruluş yıldönümü etkinlikleri Çanakkale’de gece de sürdü. Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler Fener Alayı ile başladı. Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan 5 bin Çanakkaleli ellerinde meşaleler ve Türk bayraklarıyla yürüdü. Demircioğlu Caddesi, İnönü Caddesi, Piri Reis Caddesi ve Kayserili Ahmetpaşa Caddesi Güzergahını takip eden kalabalık “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”, “Ne Mutlu Türküm Diyene” sloganları atıp, Gençlik Marşı’nı söyleyerek kordon boyuna ulaştı. Yürüyüşe, Çanakkale Belediye Başkanı CHP’li Ülgür Gökhan, CHP Çanakkale Milletvekilleri Ali Sarıbaş ve Serdar Soydan da katıldı.

Kordon boyunda düzenlenen havai fişek gösterisi ise adeta Çanakkale Boğazı’nı aydınlattı. Binlerce Çanakkaleli 15 dakika süren gösteriyi ilgiyle takip etti. Saat Kulesi üzerinde yapılan ışık gösterisi ise büyük alkış aldı. Etkinliklerinin finalini ise ünlü sanatçı Leman Sam yaptı. En çok sevilen şarkılarından ‘İlla’ ile konserine başlayan Sam, Çanakkalelilere unutulmaz bir gece yaşattı. İki saatten fazla sahnede kalan sanatçının konserini yaklaşık 10 bin kişi izledi.

[Kaynak: canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir