Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarından Renkli Görüntüler…

29 Ekim 2016

Çanakkale’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.
1
Tören saat 10:00’da kordonboyunda, Vali Orhan Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Tayyar Erten ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın halkın bayramını kutlamasıyla başladı.
2
Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan’ın da katılım gösterdiği kutlamalarda, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından öğrencilerin şiir okuması ve halk oyunları ekibi sahne aldı. Gazi, Asker ve öğrencilerden oluşan kortejin geçişiyle devam etti.
4
1
Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okudu, halk oyunları gösterisi sunuldu.
6
Kordonboyunda “15 Temmuz Hakimiyet Milletindir “Resim ve Film” sergisi açıldı.
6
Ak Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen fidan dikimi sonrasında, hatıra ormanına “Şehit Ömer Halisdemir” adı verildi.
1
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ile Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı’na bağlı ekipler denizde bir gösteri sundu. Protokol programı, resmigeçit töreni ile sona erdi.
1
9
GSF Bölümünden Dikkat Çeken Etkinlikler

Cumhuriyet Bayramı’nın 93. yıldönümü kapsamında kordonboyu ve İskele Meydanı’nda görev alan ÇOMÜ GSF bölümü öğrencileri ve öğretmenleri önemli etkinliklere imza attı. Cumhuriyetin renklerini kumaşa boyayan ÇOMÜ GSF bölümü, en çok Piri Reis Müzesi’ne astıkları Atatürk ve bayrak motifli kumaşlarla vatandaşlardan alkış almayı başardılar.
1
2

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir