Cumhuriyet Bulvarı ile Demircioğlu Caddesi Trafiğe Açıldı

Cumhuriyet Bulvarı ile Demircioğlu Caddesi Trafiğe Açıldı
31 Mayıs 2010

Çanakkale Belediyesi’nin 5 aylık uğraş sonunda alt ve üst yapı çalışmalarını tamamlandığı Cumhuriyet Bulvarı ile Demircioğlu Caddesi yeniden trafiğe açıldı.

Belediye yetkilileri Cumhuriyet Bulvarı ile Demircioğlu caddesinde yaklaşık 5 ay önce başlanan alt ve üst yapı çalışmalarının tamamlandığını belirterek, ?Gerçekleytirilen çalışmada altyapıda bin 610 metre kanalizasyon ve 565 metre yağmursuyu şebekesi, 140 adet abone bağlantı parsel bacası oluşturması ile içme suyu abone bağlantı yenilemeleri yapıldı. Bu çalışmalar sırasında Çanakkalegaz bin 250 metre ana şebeke, 183 adet abone bağlantısı; UEAŞ ve Telekom da ana şebeke hattı ve abone bağlantılarını yaptı? dedi.

Altyapının ardından ara verilmeden üstyapı çalışmalarına başlandığını da belirten belediye yetkilileri, ?Altyapı çalışmalarının tamamlandığı caddede 4 bin 500 metrekare de kaldırım, 3 bin 700 metre bordür-oluk, 9 bin100 metrekare yol kaplama, 900 metrekare orta refüj peyzaj düzenleme, trafik yatay ve düşey yönlendirmesi yapıldı. Son olarak da aslfat ile çalışmalarımızı tamamlayıp daha önce belirttiğimiz gibi çalışmalarımızı 31 Mayıs itibarıyla tamamlayıp yolu yeniden trafiğe açtık? dedi.

İHA

Yorumlar...
  • osman yılmaz
    01/06/2010 21:57

    5 ayda 2 caddeyi bitirmek başarıymış gibi yazılıyor. ankarada 1 ayda köprülü kavşak yapıyorlar. 5 ay boyunca çanakkalelilere bu kadar eziyet yapılır mı? 18 mart-25 nisan gibi turizmin yoğun yaşandığı dönemde yapıldı bunlar. herkes çanakkaleyi ve çanakkalelileri tanıdı. bir bakıma iyi oldu.sanırım herkes hakettiğini yaşıyor...teşekkürlerrr(!)

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir