Dağıstan Özerk Cumhuriyeti’nden İş İnsanları Vali Çınar’ı Ziyaret Etti

Dağıstan Özerk Cumhuriyeti’nden İş İnsanları Vali Çınar’ı Ziyaret Etti
01 Ekim 2014

Rusya Federasyonuna bağlı Dağıstan Özerk Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren iş insanları Vali Ahmet Çınar’ı ziyaret etti. İş insanlarının ziyareti nedeniyle düzenlenen tanışma toplantısına Çanakkale’de bulunan iş insanı derneklerinin yetkilileri, oda ve borsaların temsilcileri ve ihracatçı kuruluşların yetkilileri de katıldı.

Vali Çınar başkanlığında düzenlenen toplantıda Dağıstan ve Rusya Federasyonunda faaliyet gösteren Rost Grup’un yetkilileri Çanakkale ile ticaretin geliştirilmesi ve Dağıstan’da yatırım fırsatlarına ilişkin bilgi verdiler.

Toplantıda Rost Grup yetkilileri Dağıstan’da özellikle gıda, taşımacılık, inşaat ve mobilya sektöründe önemli fırsatların olduğunu anlattı. Rusya ile son dönemde yaşanan gelişmeler, AB ülkelerinin kota getirmesi nedeniyle Türkiye’nin önüne önemli fırsatlar açıldığını ifade etti. Ödemeler, yatırıma ihtiyaç duyulan sektörler ve şirket kurma prosedürleri konusunda da bilgi veren Dağıstanlı iş insanları, banka ödemelerinde verilen garanti şartları hakkında da detaylı açıklama yaptı.

Toplantıda iş insanlarına Çanakkale’nin yatırım imkanları, sektörleri ve fırsatları hakkında sunum yapıldı. Dağıstanlı iş insanlarının açıklamalarının ardından Çanakkale’de faaliyet gösteren iş insanları ve sivil toplum kuruluşları kendi sektörleri, yapılabilecek işbirliği çalışmaları ve yatırım prosedürleri hakkında karşılıklı soru sorup, bilgi aldılar.

[canakkale.gov.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir