Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“BU DAHA BAŞLANGIÇ, MÜCADELEYE DEVAM!”

“BU DAHA BAŞLANGIÇ, MÜCADELEYE DEVAM!”

Bayramiç ilçesinde yapılması planlanan Kuvars (Sileks) Ocağı projesi önüne, Çanakkale Barosu Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu tarafından hukuk engeli koyuldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çanakkale Barosu Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu üyeleri, “Çanakkale İli Bayramiç İlçesi Söğütgediği Köyü Mevkinde Truva Bakır ve Maden İşletmeleri A.Ş. tarafından açılıp işletilmesi planlanan, Kuvars (Sileks) Ocağı projesi için Çanakkale Valiliğince verilen ÇED Gerekli Değildir kararına karşı, Çanakkale İdare Mahkemesi nezdinde açmış olduğumuz davada verilen iptal kararı, Danıştay 14. Dairesi tarafından İYUK m. 20(A) bendi uyarınca karar düzeltme yolu kapalı olarak onanmıştır.
Bu haklı mücadelemize omuz veren tüm doğa severlere, Çanakkale Baro Başkanlığına Çanakkale Barosu ve bu kararı almamızda emeği geçen tüm değerli komisyon üyelerimize teşekkür ediyoruz. Bu daha başlangıç, mücadeleye devam!”
dedi.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir