Daha Temiz Bir Çevre İçin File Üretimi Başladı

Daha Temiz Bir Çevre İçin File Üretimi Başladı
25 Mart 2015

Çanakkale Belediyesi’ne bağlı Esenler Sosyal Yaşam Evi katılımcıları, naylon torba yerine çevreyi kirletmeyen file torba üretimine başladı.

Çanakkale Belediyesi’ne bağlı sosyal yaşam evlerimizde, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde çalışan sosyal hizmet uzmanları önderliğinde, Aralık ayından bu yana haftada bir gün, her üç Sosyal Yaşam Evi’nde (Barbaros, Troia ve Esenler) çevreye duyarlı kent bilinci yaratmak adına bilgilendirme toplantıları düzenleniyor. Bu toplantılar kapsamında anket çalışmaları da gerçekleştirilirken, özellikle naylon torbaların çevreye verdiği zararlardan yola çıkarak, geçmiş yıllarda sıkça kullanılan file torba kullanımının yeniden canlandırılması konusunda görüş birliğine varıldı.

Bu kapsamda pilot bölge olarak Esenler Sosyal Yaşam Evi’nde file torba çalışmaları başlatıldı. Altın Yıllar Yaşam Merkezi katılımcısı ve gönüllü öğretici Hikmet Osman Türen’den ilk derslerini alan Sosyal Yaşam Evi katılımcıları, file torba örmeye başladı. Bu etkinliğin, file örmeyi ve kullanmayı isteyen kentlilerimiz için diğer Sosyal Yaşam Evlerinde de ilerleyen günlerde yaygınlaştırılması hedefleniyor.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir