Dardanel, Sandviç Üretimine Ağırlık Verecek

Dardanel, Sandviç Üretimine Ağırlık Verecek
29 Temmuz 2009

Çanakkale’de kurulu bulunan Dardanel firmasının sandviç üretimine ağırlık vereceği belirtildi. Türkiye’de ve Avrupa’da ilk, dünyada da ikinci olan yeni ürünün de kısa süre sonra piyasaya sürüleceği açıklandı.

Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, dondurulmuş gıdadan tamamen ellerini çektiklerini belirterek, “Firma olarak su ürünleri dışında sandviçe ağırlık verme kararı aldık. Günde 15 bin adet sandviç üretiminin yapıldığı işletmemizde, kısa vadede bu üretimi 100 bine, 5 ile 10 yıl arası olarak kabul edilen uzun vadede de 1 milyona çıkarmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda Türkiye ve Avrupa ilk, dünyada da ikinci olacak yeni bir sandviç ürünümüzü piyasaya sunmak için çalışmalarımızı son aşamaya geldi” dedi.

“Tostum benim soğuk yerim, tostum benim sıcak yerim” sloganı ile üretilecek sandviçlerin kısa sürede piyasaya sürüleceğini anlatan Önen, “Sıcak olarak tüketilecek sandviçler kaşarlı ve sucuklu olacak. Bunlar ikili pakette satılacak. Bunları satın alan tüketicilerimiz tost makinelerinde pişirip yiyebilecek. Soğuk olarak tüketilecek olan sandviçler de yine ikili olarak satılacak ve bunlar çikolatalı, çilekli ve ton balıklı olacak. Ekonomik fiyatla satılacak ürünlerimizin büyük rağbet göreceğine inanıyoruz.

Bu şekilde bir çalışma Türkiye’de ve Avrupa’da şu an yok. Bir tek Japonya’da bir firma bu ürünleri üretiyor. Bizler de onlarla irtibata geçerek bu üretimi yapıyoruz. Bunun için Japon firmasına belirli bir pay veriyoruz. Türkiye’de ve Avrupa’da bir ilke imza atmanın sevincini yaşıyoruz. Amacımız sandviç üretimini günde 1 milyona çıkarmak. Bunu da başaracağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir