Dardanelspor Futbol Okulunda Geleceğin Yıldızları Yetişiyor

19 Temmuz 2012

Çanakkale Dardanelspor bünyesinde düzenlenen futbol okulu büyük ilgi görüyor. Yaşları 5 ? 12 arasında değişen 30 çocuk, Dardanelspor tesislerinde eğitim görüyor.

Çanakkale Dardanelspor Futbol Okulu, çalışmalarını sürdürüyor. 5-12 yaş arasında 30 öğrencisi olan Futbol Okulunda, çocuklar futbol kadar sosyal yaşamla ilgili de bilgi alıyor. Haftada üç gün düzenlenen antrenmanlar, yaş kategorilerine göre iki ayrı grupta yapılıyor. Uzman eğitmenler, çocuklara önce teorik bilgiler veriyor, ardından da yaş gruplarına göre kondisyon eğitimine geçiliyor. Futbol okulunun gördüğü ilgiden memnun olduklarını söyleyen Dardanelspor Futbol Direktörü Tamer Tuna, “Futbol okulumuz Temmuz ayı itibariyle çalışmalarına başladı. Biz biraz bunda geç kaldık. Federasyon ve alt yapılardaki bu işleyişle ilgili düzenleme yapan tüm eğitimciler, 5 yaşından itibaren bu çocukların ne olursa olsun bir eğitim sürecinden geçmesi gerektiği düşüncesinde. Bizim alt yapımızda bugüne kadar 12 yaş altı böyle bir okul yoktu. Bunu bu sene faaliyete geçirdik. Bundan amaç da şu aslında, Çanakkale’den alt yapıda çok fazla kaynak alınamıyordu. Bu kaynağı sağlayabilme adına bu bizim için önemli. Bu çocuklar çok iyi eğitimden geçiriliyor. Her antrenman öncesi görsel sunumlar yapılıyor. Bu sunumların amacı sadece futbola özgü değil bu çocukların hem gelişimine, hem iyi aile eğitimine hem anne ? babaya saygıya kadar hepsini içeren güzel sunumlar. Eğitimci, arkadaşlarımız BESYO’dan. Biz onlara gerekli çalışmaları, sunumları yapıyoruz. Alt yapımızdaki hocalar ve Gençlik Geliştirme Direktörümüz Ahmet Duman sürekli bu işleyişin başındalar. Tabiî ki bizim kontrolümüzde ve her şey çok güzel ilerliyor. Bu tüm sene boyunca devam edecek. Sayılar her geçen gün artıyor. 20 sporcuyla başladık, şu an 30’u geçti. Çanakkale’de biraz geç başladık. Diğer futbol okulları ve yaz okullarının faaliyete geçmesini bekledik, onlara engel olmayalım diye. Şu anda iyi bir şekilde eğitimlere devam ediyoruz” dedi.

Futbol takımlarının, alt yapılarına önem vermesi gerektiğini de söyleyen Tuna, “Futbol alt yapısı çok gelişmiş olmalı. Siz bu alt yapıyı oluşturmadıkça, çok büyük masraflara ve harcamalara sebep oluyor. Biz bunu Çanakkale’ye kaynak olarak oluşturabilirsek, bu çocuklarımızın içlerinden takımlarımızı oluşturacak sayıca fazla sporcular yetiştiğinde hem takım olarak alt yapımız hazır olacak, hem de Çanakkaleli bu gençlerimize bir fırsat olacak. Kaldı ki bu çocuklarımız futbolcu olmasa dahi, o kadar iyi bir eğitimden geçiyorlar ki; ilişkilerinde, anne-baba sevgisinde, arkadaşlık ilişkilerinde, sosyal ilişkilerinde ve her türlü spora dönük çalışmalar yapmaktadırlar. Yarın 12-13 yaşlarına geldiklerinde, futbola yeteneği yoksa bile, değişik sporlara ve branşlara çok rahatlıkla yönlendirilebilirler. Bu amaç için, bütün hocalarımız, bütün Çanakkale Dardanelspor ekibi, bu çalışmayı büyük bir titizlikle yürütüyoruz. Yürütmeye de devam edeceğiz. Bu işleyiş hem öğrenci hem eğitimci sayımız artarak devam edecek. Pedagogla görüşüyoruz. Bir pedagog da yardımcı olacak bize. Çocuklarımızın her türlü eğitimini, futbolcu olur ya da olmaz, bu havayı solumaları adına, çok olumlu şeyler yaşayacaklarına inanıyorum. Çok memnunuz. Şu anda düşündüğümüzden daha çok sayıda çocuğumuz var. Bu da artarak devam edecek” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir