Dardanelspor’da 3 Puan Sevinci

22 Eylül 2009

Çanakkale Dardanelspor’da 3 haftadır devam eden mağlubiyetlerin ardından Orduspor karşısında alınan 1-0’lık galibiyet morallerini yerine getirdi.

Çanakkale Dardanelspor Teknik Direktörü Mustafa Meteertem, Orduspor karşısında alınan galibiyetin önemine değinerek, ” 4 haftayı biz adaptasyon haftası olarak değerlendirmiştik. Bu 5. haftada kendi sahamızda oynadığımız müsabakada Çanakkale Dardanelspor kültürüne uyan bir futbol oynayarak netice aldık. Bu iyi futbolu önümüzdeki haftalara da taşımak için bu maçı unutup hemen hafta çalışmalarına başlayacağız. İstekli ve arzulu olan oyuncularımızın temposunun üzerine çıkması takımlı galibiyete taşıdı. Bu galibiyet taraftarlarımıza armağan olsun” dedi.

Kırmızı-beyazlı futbolcular da yaptıkları açıklamalarda 3 haftadan buyana mağlup olmanın ardından alınan galibiyetle bayramda büyük sevinç yaşadıklarını ifade ettiler.

Öte yandan Orduspor Teknik Direktörü Osman Özdemir ise alınan mağlubiyetin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, “Yeni kurulan genç bir kadroyla Bank Asya 1. Ligi’ne hazırlanmak bizim en büyük görevimiz. Fakat, nedense 5 haftadır özellikle bugün de iyi futbol oynayarak netice almak istiyorduk. Oyunun büyük bir kısmında oyun şeklimiz istediğimiz gibi gitti. 85. dakikaya kadar da taktik anlamda her şeyi sahaya yansıtmaya çalıştık. İzleyenler de az gol olmasına rağmen iyi bir oyun izlediler. İlk yarıda yakaladığımız gol pozisyonları var.Maalesef bunları değerlendiremedik. İkinci yarı da da her iki takımın net bir gol pozisyonu olmadı. Çok zor bir mücadele oldu. 2 tane genç takımın mücadelesiydi. Ancak 85. dakikada atılan bir kornerde önlem alamayışımız bize pahalıya patladı. 5 haftadır Orduspor olarak ligde galibiyet alamamamız bizi üzüyor. Bu da büyük bir sıkıntı veriyor. Bu moral bozukluğu bizim çalışmalarımıza da yansıyor. Bu durumdan kurtulmanın tek bir çaresi var, o da galibiyet almak. Ligin uzun bir maraton olduğunu düşünüyorum. Ancak özellikle geçiş dönemi olarak nitelendirdiğim ilk haftalarda iyi netice alamamamız bizim için büyük bir dezavantaj oluşturmaya başladı. Temennin bundan sonraki maçlardaki iyi oyunumuzu galibiyetle tamamlamak. Taraftardan da biraz sabır istiyorum” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir