Dardanelspor’un Kendi Kalesine Bilerek Gol Atması Olayının Kahramanları Konuştu

09 Nisan 2012

Spor Toto 3. Lig 3. Grup’ta mücadele eden Çanakkale Dardanelspor’un sahasında Erzurum Büyükşehir Belediyespor’u 4-3 mağlup ettiği maçta, centilmenlik gereği topu rakibe vermek isterken gol atan ev sahibi ekibin futbolcularının bu hatayı telafi etmek için kendi kalelerine bilerek gol atması gündem konusu oldu.

Maç sonrası İHA’ya açıklamalarda bulunan Çanakkale Dardanelspor Futbol Direktörü Tamer Tuna, Türkiye liglerinde yaşanan ilginç olay karşısında kendilerinin de şaşırdığını belirterek, “18 Mart Stadı’nda gerçekleşen karşılaşmanın 37. dakikasında Taner’in sakatlandığını gören Erzurum Büyükşehir Belediyesporlu futbolcular topu taca atmıştı. Atışı kullanan futbolcumuz Erhan da topu orta saha içindeki İlhan Faruk’a verdi. İlhan Faruk da rakip takıma jest yapmak isteyerek topu orta sahadan kaleciye atınca rüzgarın da etkisi ile top ağlarla buluştu. Bunun ardından futbolcularımız gibi bizde şaşırdık. Hakem golü vermez diye düşündük ama maalesef verdi. Ben de futbolcularımı yanıma çağırarak kalemize gol atılmasını istedim. Çünkü bu bize yakışmazdı. Sonunda onlar biraz heyecanlandılar ve bize golü kendileri atamadı. Bizden de Fatih kendi kalemize golü olarak bu hatayı telafi etti. Bu olay belki Türkiye liglerinde ender olaylardan birisi gibi görülüyor. Biz bize yakışanı yaptık ve hatayla attığımız golün ardından kendi kalemize gol atarak bunu telafi ettik. Belki yenilebilirdik de. Yaptığımız bu davranıştan pişman değiliz” dedi.

Öte yandan jest yaparak orta sahadan yanlışlıkta rakip kaleye gol atan Çanakkale Dardanelsporlu İlhan Faruk ise ne olduğunu anlayamadığını belirterek:
“Topun gol olduğunu görünce çok şaşırdık. Bunun üzerine kaptanımızla hocamızın yanına gittik. O da bize kendi kalemize gol atılması talimatını verdi. Biz de buna uyduk. Ancak rakip futbolcular bir türlü golü atamayınca sonunda biz kendi kalemize golü attık. Yani onların yapamadığını biz yaptık” diye konuştu.

Kendi kalesine bilerek gol atan Dardanelsporlu Fatih ise takım olarak bu centilmenliği yapmak zorunda olduklarını belirterek, “Yanlışlıkla karşı kaleye gol attıktan sonra bunu telafi etmemiz gerekiyordu. Sonunda bunu yaptık ve kendi kalemize gol atarak bunu gerçekleştirdim. Benim ve takım arkadaşlarımızın içi rahat” dedi.

Maçla ilgili ayrıntılı bilgiyi içeren haber için tıklayın…

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir