Dardanos Yerleşkesi Havuzunda Yenileme Çalışmaları Başladı

25 Ekim 2016
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Dardanos Yerleşkesinde bulunan yüzme havuzunda tadilat ve yenileme çalışmaları başladı.

Havuz ile ilgili yapılan tadilat projesi kapsamında; soyunma alanları ve duşlar başta olmak üzere tesisin daha kullanışlı bir yapı haline gelmesi hedefleniyor. Mevcut halinde birbirinden ayrı mahaller olarak kullanılan duş, tuvalet ve soyunma alanları, projede tek bir bölge içerisine alınarak, soyunma alanları içerisinden duş ve tuvaletlere geçiş sağlanacak. Böylece, koridora çıkmadan tek bir mahal içerisinde ihtiyaçlar karşılanacak. Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada tadilat ve yenileme çalışmaları hakkında şu bilgiler verildi:

“Yapılan tadilat çalışmaları kapsamında, yer ve duvar seramiklerinin tamamı ve aydınlatmalar yenilendi. Deforme olan dolapların ve kabinlerin yenilenmesiyle, daha estetik ve hijyenik bir ortam oluşturulması planlandı. Sıkışık olan giriş holü genişletilerek, estetik ve ferah bir ortam oluşturuldu, üst kata ulaşım sağlayan bir merdiven yapıldı.”

Tadilatın sona ermesiyle birlikte Dardanos Yerleşkesi Havuzu, 2017 Şubat ayından itibaren tekrar kullanıma açılacak.

 

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir