Dardanos’tan Sonra Güzelyalı’da Yangın!

20 Temmuz 2016

Çanakkale’de Dardanos’un ardından Güzelyalı’nın üst kısımlarında yer alan ormanlık alanda yangın çıktı. Yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor.

Çanakkale’de bu sabah saatlerinde Dardanos mevkinde çıkan yangın, Güzelyalı’ya sıçradı. Başta uyuşturucu olmak üzere çeşitli suçlardan kaydı bulunan S.S.T’nin gözaltına alındığı yangın, Güzelyalı Köyü’nün üst tarafındaki ormanlık alanda gerçekleşti. Bugün saat 15.30’da, henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın, kuvvetli poyrazın etkisiyle büyüyerek çam ormanlarını sardı. Alevler daha sonra Erenköy’e doğru ilerlemeye başladı. Bölgeden yükselen dumanları görenler, yangını orman ekiplerine ve jandarmaya bildirdi. Yangına iki helikopterle havadan, çok sayıda arazöz, dozer, su tankeri ve orman işçileriyle de karadan müdahale başladı.

Güzelyalı Yangın

Soruşturma Aşamasında Ortaya Çıkacak
Öte yandan Dardanos’ta gerçekleşen yangın hakkında açıklama yapan Vali Hamza Erkal ise alana yanmış bir bez atılmış olabileceğini söyledi. Vali Erkal yangın hakkında ayrıca şunları dile getirdi:

“Dardanos mevkii, yangın tertibatı aldığımız ve yangınları gözettiğimiz noktaya yakın bir yerde. Görgü tanıklarından birisi yanmış bir bez atıldığını söylüyor. Biz onlara bakacağız, soruşturma aşamasında ortaya çıkacak. Yangın dolayısıyla yaklaşık 1-2 dönümlük çamlık bir alan yanmış. Ancak bizim itfaiyemizin çok yakınında olduğu için erken müdahale etti ve bu erken müdahaleyle beraber yangın şu anda kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları da tamamen kontrol altına alınabilmesi için devam ediyor. Özellikle yaz aylarında ve rüzgârlı zamanlarda halkımızın biraz daha dikkatli olması, böyle zamanlarda ateş yakmamaları, sigara izmariti ve yanmaya sebep olacak şeyleri ortaya atmamaları gerekiyor. Bunu tüm halkımızdan istirham ediyorum.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir