Defterdar Işık, Ticaret Borsasını Ziyaret Etti

26 Şubat 2015

Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu kapsamda 26. Vergi Haftası etkinlikleri nedeniyle Çanakkale Defterdarı Mustafa Işık, Ticaret Borsasını ziyaret etti.

Defterdar Mustafa Işık ve heyeti tarafından yapılan ziyarete Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Salamon Halyo ve Gökhan Uysal, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Zakir Tanrıkulu, Meclis Üyesi Sinan Yücel ve Genel Sekreter Sevcan Elver hazır bulundular.

Çanakkale İl Defterdarı Mustafa Işık, verginin bir kültür olduğunu belirterek vergi konusunda toplumu bilinçlendirmenin önemli hale geldiğini söyledi. Işık; “Daha iyi eğitim, daha iyi üniversite, daha iyi sağlıktan istifade, daha güzel yollar, daha güvenli mamur bir ülke. Atatürk’ümüzün dediği gibi muasır medeniyetleri geçmek için vergi bilincini benimsemek, gönüllü vergi vermeyi kültür haline getirmek vergi haftasının amaçlarındandır.” dedi.

Işık son olarak “Çanakkale ticaret borsası olarak ilimiz ekonomisinin gelişmesi, ilimiz ürünlerinin markalaşması için çok güzel çalışmalar yaptığınızı yakinen takip ediyorum. Bu vesile ile Çanakkale Ticaret Borsası Meclisini tebrik ediyorum” dedi.

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen; vergi haftası kapsamında yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek Verginin, ülkemiz kalkınmasındaki önemi ve ekonomik büyümemizdeki rolü üzerinde durdu. Üzen, “Çanakkale Ticaret Borsası olarak hem Borsamız hem de Defterdarlığımız Çanakkale için önemli kurumlardır. Her iki kurumun işbirliğinden çok önemli bir sinerji oluşacaktır. Bu tür ziyaretlerin yapılmasının ilimiz ekonomisi için çok önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi. Başkan Üzen son olarak Ticaret Borsasının işlevini, ekonomiye katkısını, sektör kurullarını, yapılan faaliyetler ve projeler ile ilgili Mustafa Işık ve ekibine detaylı bilgiler verdi.

Defterdar Mustafa Işık’a ve Vergi Dairesi Müdürü Sedat Vatansever’e ziyaretin ardından Ticaret Borsası olarak Başkan S.Kaya Üzen ve Başkan Yardımcıları Salamon Halyo ve Gökhan Uysal tarafından 26.Vergi Haftası ziyareti anısına plaket ve çiçek takdim edildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir