Değirmendüzü Camisi Törenle İbadete Açıldı

Değirmendüzü Camisi Törenle İbadete Açıldı
25 Ekim 2009

Çanakkale?nin Gelibolu ilçesine bağlı Değirmendüzü köyünde vatandaşlarla Değirmendüzü Köyü Cami Yaptırma Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği işbirliğinde yeniden inşa edilen cami yapılan tören ile ibadete açıldı.

Köyde düzenlenen cami açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşı?nın okunmasının ardından Kur?an-ı Kerim okunması ile devam etti. Açılış konulmasını yapan Gelibolu İlçe Müftüsü Şaban Çakmak, caminin yapımında katkısı olan herkese teşekkür ederek, ?Yeni yapılan camimiz üç katlı olup, 170 metrekareden oluşuyor. Bir yıl içinde tamamlanan camimizde kurs verilecek ayrı bir salon da var? dedi.

Bu arada cami açılışına katılan Çanakkale İl Müftüsü Kamil Baran ise yaptığı konuşmasında, camilerin insanı toplayan ve toparlayan yer olduğunu ifade ederek, ?Burada ezan okunacak ve namaz kılınacak. Vatandaşlarımızın katkıları ile yapılan bu camii işbirliğinin güzel bir örneği. Camilerde geçen zaman en hayırlı zamandır? dedi.

Dernek Başkanı Remzi Çakır ise dernek vasıtası ile bugüne kadar yaklaşık 62 bin lira maddi yardım toplandığını belirterek, bu yardımların cami inşaatında ve çevre düzenlenmesinde kullanıldığını belirtti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir