Demokrat Parti’de Tüzük Çalışmaları Hız Kazandı

16 Eylül 2009

Demokrat Parti (DP) ve Anavatan Partisi (ANAVATAN) arasında 31 Ekim?de gerçekleşecek olan tarihi birleşme öncesinde yürütülen tüzük çalışmaları hız kazandı.

DP İl Başkanı İsmet Akıncı, DP ve ANAVATAN birleşmesi için her iki parti liderinin çalışmalar yürüttüğünü belirterek, ?DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk ve ANAVATAN Genel Başkanı Salih Uzun?un önderliğinde genel merkezde yürütülen çalışmalar kapsamında parti tüzüğü hazırlanıyor. Önümüzdeki günlerde il ve ilçe teşkilatlarında görev yapacak isimler genel merkez tarafından belirlenecek. Tek çatı altında toplanacak olan partide görev yapacak isimler şuan netlik kazanmadı. Yani görev yapacak isimleri genel merkez belirleyecek. DP ve ANAVATAN, birleşmenin ardından genel seçimlere iddialı bir şekilde girecek. Türkiye?nin bu birleşmeye ihtiyacı var. Bu uzun zamandır beklenen ve özlenen bir durumdu. Birleşmenin bir sinerji olduğu ve umut olacağı ve herkesin birleşmeyi beklediği kanısındayım. Bu birleşme çok kişiyi ürkütüyor? dedi.

Ramazan Bayramı?nın 2. gününde ANAVATAN yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelmek için hazırlık içerisinde olduklarını da vurgulayan DP İl Başkanı İsmet Akıncı, birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleşecek olan bayramlaşma töreni için henüz yer tespiti yapmadıklarını kaydetti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir