Denge/siz, Yazar ve Sanatçı Evi’nde Ziyarete Açıldı

08 Kasım 2017

“Denge/siz” adlı karma teknik sergisi Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi’nde ziyarete açıldı. Sergi, 03 Kasım – 30 Kasım 2017 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesinde öğrenim gören 3 öğrencinin eserlerinden oluşan “Denge/siz” isimli karma sergi, serginin açılışına çok sayıda sanatsever katılım gösterdi. ÇOMÜ öğrencileri Zeynep İnceman, Dilara İlata ve Gülşah Bayram’ın desen çizim ve yağlı boya çalışmalarından oluşan 65 eser, sergiyi gezenlerden büyük beğeni topladı.

Sergi açılışında eserleri hakkında açıklamada bulunan sanatçılar; “Sergiler tuhaftır, ama karma sergiler daha bir tuhaf. Çünkü bizi bütünden uzaklaştırarak iç dünyamızın derinliklerine gönderir. Çoğunlukla bunları fark etmemiz uzun yıllar alabilir. Bizler bu yoğunlukta bazı ayrıntıları kaçırırız ve bunları fotoğraflardan, bazen de resimlerdeki detaylardan fark ederiz. Bu detaylar, hayatımızdan şeritler halinde geçer. O anda yaşadığımız ruhsal karmaşa çalışmalara odaklanmamızı zorlaştırır, hatta anlamsız hale bile getirebilir. Önemli olan, karmaşanın içindeki bütünlüğü fark edebilmek. İşte burada izleyicinin ruh hali, bilinçaltı ve hisleri devreye girer. Bizlerde bu yorumlara farklı açıdan bakmalarını sağlamak düşer” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir