Deniz Otobüsü Seferleri Başlıyor

Deniz Otobüsü Seferleri Başlıyor
02 Nisan 2009

Çanakkale’de deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş. tarafından Güney Kore’den satın alınan deniz otobüsüyle 1 Haziran tarihine kadar haftada bir gün Gökçeada?ya sefer yapılacağı açıklandı.

GESTAŞ A.Ş. yetkilileri deniz otobüs ile Çanakkale-Gökçeada arasında tarifeli seferlere Nisan ayının ortalarında başlanacağını belirterek, “Yönetim kurulumuzun aldığı karara göre ilk etapta 1 Haziran tarihine kadar Gökçeada’ya haftada bir gün sefer yapılacak. Buna göre Cumartesi sabahı 09.00?da Çanakkale iskelesinden hareket edecek olan deniz otobüsü Gökçeada’dan ise Pazar akşamı 18.00?de geri dönecek. 1 saat 10 dakika süren bu seferlerimiz 1 haziran’dan itibaren yaz ayı boyunca yeniden tespit edilecek tarife ile her gün yapılacak. Yönetim kurulunda alınan karar gereği ise bilet fiyatlarını da tam 10, indirimli de 5 TL olarak belirledik. Yaz ayında Gökçeada dışında Bozcaada’ya da sefer yapmayı planlıyoruz. Amacımız vatandaşlarımıza en kaliteli ve iyi hizmeti verebilmek” dedi.

33 deniz mili hız yapabilen 40 metre uzunluğundaki deniz otobüsünün 300 kişi kapasiteli olduğunu da belirten GESTAŞ yetkilileri, Bozcaada?ya 50 dakikada, Gökçeada?ya da 1 saat 10 dakikada ulaştığını ifade ettiler.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir