“Denizin Gizemlerini Adada Keşfedelim” İsimli Proje Gökçeada’da Gerçekleşecek

10 Mayıs 2012

Yürütücülüğünü Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Gökçeada Uygulamalı Bilimler Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Aytaç Altın’ın yapacağı “Denizin Gizemlerini Adada Keşfedelim” isimli proje önerisi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer görüldü.

Proje kapsamında Çanakkale’de bulunan çocuk yuvalarında kalmakta olan kız – erkek karışık 7-12 yaş arası korunmaya muhtaç çocuklardan 50 çocuk ve ilköğretim okulundan aynı yaş grubundaki 20 öğrenci iki grup halinde, deniz ve doğa’nın iç içe olduğu, birçok deniz canlısının yaşamını sürdürdüğü Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada’da gerçekleştirilecek deniz bilim okulunda etkinliklere katılacaklar. Etkinlikler sonunda öğrencilere sertifika töreni düzenlenecek ve “Deniz Kaşifi” ünvanı verilecek.

ÇOMÜ Resmi internet sitesinde yapılan açıklamada 12 – 18 Temmuz ? 27 Ağustos ? 3 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen olan etkinlikler için gönüllü olarak çalışmak isteyen öğrencilerin proje yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Aytaç Altın’a başvurması gerektiği belirtildi.

[Kaynak: comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir