Denizlerimizde (Marmara ve Kuzey Ege) Fırtına Bekleniyor!

Denizlerimizde (Marmara ve Kuzey Ege) Fırtına Bekleniyor!
17 Mayıs 2022

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 18 Mayıs Çarşamba – 19 Mayıs Perşembe günleri arasında Fırtına beklendiğini bildirerek, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarılarda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden yapılan “Denizlerimizde (Marmara ve Kuzey Ege) Fırtına Bekleniyor!” başlıklı açıklamada 18 Mayıs Çarşamba – 19 Mayıs Perşembe günleri arasında Fırtına beklendiği uyarısında bulunularak, Ulaşımda Aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini kaydetti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden 17 Mayıs Salı günü yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Marmara’da rüzgarın yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın aynı gün akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

Kuzey Ege’de rüzgarın yarın (Çarşamba) akşam saatlerinde kuzeyinde, zamanla genelinde kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın, Perşembe günü akşam saatlerinde bölgenin kuzeyinde, gece saatlerine doğru genelinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

www.mgm.gov.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir