Derya Can, Yeni Bir Rekora İmza Atmaya Hazırlanıyor!

Şebnem Göksel
15/07/2014
15 Temmuz 2014

Serbest dalış dünya rekortmeni Derya Can, Antalya’nın Kaş ilçesinde yeni dünya rekoru dalış denemeleri için dalış çalışmalarını sürdürüyor. Derya Can, 20-21-22 Temmuz tarihlerinde yeni dünya rekorlarını kırmak için derinliklere inecek.

Temmuz tarihleri arasında iki disiplinde kendi rekorunu bir disiplinde ise İtalyan’lara ait rekoru kırmayı hedefleyen Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Spor Kulübü SAS-Sualtı Sporları üyesi milli sporcu Derya Can, ilk disiplindeki 2 rekor denemesini Soma’da maden faciasında hayatını kaybeden maden işçilerine ve 11 Mayıs 2014’de aramızdan ayrılan ODTÜ SAS’ın kurucularından K. Gökhan TÜRE’ye adayacağını belirtti. Derya Can ayrıca, 20 Temmuz tarihindeki kendi rekor denemesinin ardından bedensel engelli olan Cem Esmeray adlı serbest dalışçı ile birlikte dünyada ilk kez resmi onaylı engelli dalışı yapacak.

Doğru Tahmine Doğru Nefes Alma Tekniği
Yeni dünya rekoru denemesi öncesinde sosyal medya üzerinden kampanyalar başlatan milli sporcu Derya Can, antrenmanlar süresince kaç metreye dalış yaptığını doğru tahmin eden takipçilerine ise ücretsiz ?doğru nefes alma teknikleri? eğitimi verecek. Öte yandan Derya Can’ı geçen senede destekleyen ana sponsor Arnica, co sponsor Kale Grubu bu sene de milli sporcuyu yalnız bırakmadılar.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir