Devlet Bakanı Kavaf Çanakkale’de

Devlet Bakanı Kavaf Çanakkale’de
28 Temmuz 2010

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, bir dizi açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Çanakkale’ye geldi.

Sabah saatlerinde İstanbul üzerinden kara yolu ile Çanakkale’nin Eceabat ilçesine gelen Bakan Kavaf, ilk olarak Namazgah Tabyası’nı ziyaret etti. Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık, Eceabat Kaymakamı Bülent Uygur, Eceabat Belediye Başkanı Kemal Dokuz ve diğer yetkililerin katıldığı ziyaret sırasında alan kılavuzlarından bilgi alan Kavaf, ardından Şehitler Abidesi’ne geçti. 253 bin şehidin hatırasına Hisarlık tepesinde yaptırılan anıt hakkında yetkililerden bilgi alan Kavaf, burada basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Kavaf, bu bölgenin tarihin en önemli noktasına şahitlik eden bir yer olduğunu belirterek, burada bulunmanın kendisini heyecanlandırdığını söyledi.

Bakan Kavaf, taş atan çocukların bir kısmının cezaevinden tahliye olduktan sonra yaptıklarından pişman olmadıklarını söylemeleriyle ilgili olarak, “Bu konu ile ilgili yasa çıkardık. Çocukların rehabilitasyonu konusunda çıkarılan yasanın ardından çocukların bir kısmı ailelerinin yanına gidiyor. Diğerleri de Adalet Bakanlığı bünyesinde rehabilitasyona tabi tutulacak. Bu konuda bizim kurumlarımızla alakalı bize gelecek bir sorumluluk olursa biz bunu yerine getiririz. Türkiye genelinde 26 tane çocuk gençlik merkezimiz var. Bunların çoğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yer alıyor. Dün de Van’daydık ve bir tanesine gittik. Çocuklarımızı sokaktan kurtarmak, onları kullanma eğiliminde olan birtakım gruplardan kurtarmak için sosyal projelerimiz var. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Kavaf, Kum Motel’de yediği yemeğin ardından Çanakkale Valiliği ve AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir