Çanakkale Devlet Hastanesi Kepez’deki TOKİ Konutları Üzerindeki Bölgeye Yapılacak

Çanakkale Devlet Hastanesi Kepez’deki TOKİ Konutları Üzerindeki Bölgeye Yapılacak
24 Ağustos 2010

Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık, yeni yapılacak 400 yataklı devlet hastanesinin aynı büyüklükte başka bir arazi bulunamaması sebebiyle Kepez beldesi TOKİ konutları üzerindeki bölgede yapılacağını söyledi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Abdülkadir Atalık, şehrin içerinde sıkışan ve yetersiz gelen devlet hastanesinin yenilenmesi amacıyla başlatılan çalışmaların son aşamaya geldiğini belirterek, ?Bu kapsamda 400 ile 500 yatak kapasiteli yeni bir hastane yapımı için yaptığımız yer arayışlarında Bakanlığımızın belirlediği en az 100 dönümlük bir arazi Terzioğlu Vakfına ait TOKİ konutların arka kesiminde bulunuyor. Bu yeri bakanlığımıza iletmiştik. Sağlık Bakanımız da Haziran ayı içerisinde bu bölgeye gelip incelemelerde bulunmuştu. bu yer dışında maalesef 100 dönüme yakın başka bir arazi yok. O sebeple hastanemiz bu yer dışında bir yere yapılması çok zor? dedi.

?ESKİ HASTANE BİNASINA BAZI KAMU KURUMLARINI YERLEŞTİREBİLİRİZ?

Vali Atalık yeni hastanenin hizmete girmesinin ardından il merkezindeki eski hastane binasının TOKİ?ye devrinin kesinlikle yapılmayacağını da belirterek, ?Böyle bir şey söz konusu değil. Bu eski hastane binamıza bazı kamu kurumlarını yerleştirebileceğimiz gibi hastanenin acil servisi burada kalabilir. Tabii bu konudaki kesin kararımızı hastanemiz yapılıp yeni yere taşınmasının ardından vereceğiz. Ancak bu buradan kesinlikle şunu söylemek isterim ki, bu hastane binası TOKİ?ye devredilmeyecek? dedi.

?VAKIF YÖNETİMİ CESARETLENDİRİLMELİ?

Vali Atalık, hastanenin yapılacağı yerin Terzioğlu Vakfı?na ait olduğunu da belirterek, ?Tabii burada Terzioğlu Vakfı yönetimine de büyük görev düşüyor. Vakıf yönetimi 4 kişiden oluşuyor. Alınacak herhangi bir kararda 2 kişi “evet”, 2 kişi “hayır” dediğinde işler tıkanıyor. Bu sebeple vakıf yönetiminin kamuoyu tarafından cesaretlendirilmesi gerekiyor. Bu konu hastane binasının yeri olacağı gibi başka konularda da olabilir. Örneğin Terzioğlu Vakfı Çanakkale?de ikinci bir üniversite açabilir. Buradan Onsekiz Mart Üniversitemize karşı bunu söylemiyorum. Sembolik de olsa bu vakıf üniversitesi açılabilir. Buradan vakıf yönetiminin cesaretlendirilmesi konusunu dile getirmek istiyorum? dedi

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir