Devlet Memurluğuna Geçiş Yapan Sözleşmeli Personel Yemin Etti

Devlet Memurluğuna Geçiş Yapan Sözleşmeli Personel Yemin Etti
06 Kasım 2013

Çanakkale Belediyesi’nde sözleşmeli olarak görev yaparken yasaların tanıdığı hakla devlet memurluğuna geçiş yapan personelin yemin töreni 4 Kasım 2013 tarihinde Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşti.

Sözleşmeli statüden devlet memurluğuna geçiş yapan Çanakkale Belediyesi’nden 37, ÇAKAB’tan da 5 personelin yemin törenine, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Sürücü, Adnan Albayrak ve Handan Özyayla, Çanakkale Belediyesi birim müdürleri ve personeli ile yemin edecek personellerin aileleri katıldı.

Tören öncesinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, memuriyetin çeşitli sorumlulukları da beraberinde getirdiğini belirterek, “Memuriyet ile birlikte, imza atma ve sorumlu olma noktasına geliyorsunuz. Ancak hepiniz tecrübe ve çalışkanlığınız ile bunları yerine getirebilecek niteliktesiniz” diye konuştu.

EĞİTİMLERE BÜYÜK ÖNEM VERİLİYOR
Sözleşmeli statüden devlet memurluğuna geçiş yapan personele yönelik eğitimlerin ivedilikle başladığına dikkat çeken Başkan Gökhan, “Bununla birlikte eğitime ihtiyaç hissettiğiniz her noktada, bu ihtiyacı bizlere bildiriniz. Çünkü eğitim almak sizin hakkınız. Yasalar, mevzuatlar, teknoloji her şey zaman içerisinde değişiyor. Bu noktada, eğitimleri prensip haline getirip, her yıl müdürlüklerin kendi konularıyla ilgili hizmet içi eğitim yapılmasında da fayda vardır” dedi.

Başkan Gökhan’ın konuşmasının ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan yemin töreninde toplam 42 personel tek tek yeminlerini ederek, devlet memurluğuna geçiş yaptı.

Memuriyete hak kazanan Çanakkale Belediyesi personeli tarafından, günün anısına Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a tespih ve Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasının bulunduğu yüzük takdim edilirken, aynı zamanda Çanakkale’nin simgelerinden biri haline gelen manolya fideleri hediye edildi. Personele teşekkür eden Başkan Gökhan, manolya fidelerinin yeni inşa edilecek olan Çanakkale Belediyesi hizmet binası bahçesine ekilerek, ilk peyzaj düzenlemesine katkı vereceğini söyledi.

Yemin töreni, pasta kesimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir