Dikkat! Yenice ve Çan İlçelerinde Okullar Tatil Değil!

03 Aralık 2015

Çanakkale’nin Yenice ve Çan İlçesi’nde bugün “kar yağışı ve soğuk hava” nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği yönündeki haberlere, Yenice ve Çan İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’nden yalanlama geldi. Haberlerin geçen yıl yapıldığını söyleyen yetkililer; ” Yenice ve Çan’da kar yağışı değil, güneşli bir hava mevcuttur. Az önce biz bu haberleri gördük. Fakat böyle bir durum söz konusu değildir, ilçelerimizde eğitim devam etmektedir” dedi.

Bugün ulusal haber sitelerinde yer alan “Çanakkale’nin Yenice ve Çan İlçesi’nde Okullar Tatil” haberlerine, Yenice ve Çan İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tepki gösterdi. Geçen yıl Şubat ayında yapılan haberin kullanıldığını söyleyen yetkililer, eğitim hayatının ilçelerde devam ettiğini ve bu haberlere vatandaşların dikkat etmemesi gerektiğini söylediler. İlçelerde ayrıca güneşli bir hava olduğunu söyleyen yetkililer, eğitime ara verilmediğinin altını çizerek;” Yenice ve Çan’da kar yağışı değil, güneşli bir hava mevcuttur. Az önce biz bu haberleri gördük. Fakat böyle bir durum söz konusu değildir, ilçelerimizde eğitim devam etmektedir” dedi.

Okulların Tatil Olduğunu Duyurdular

Öte yandan Habertürk ve En Son Haber gibi belli başlı ulusal haber sitelerinde yayınlanan haber, bütün gün öğrenci ve velilerin kafalarında soru işaretleri bıraktılar. Söz konusu haberin ise geçen yıl Şubat ayında yapıldığı ve tekrar gündeme getirildiği belirlendi. Söz konusu haberde şu ifadelere yer verildi:

“Meteorolojinin uyarısının ardından bugün sabah saatlerinden itibaren özellikle kentin yüksek kesimli ilçelerinde kar yağışı etkili olmaya başladı. Sabahın ilk saatlerinde Yenice İlçesi’ne düşen kar, sokak ve caddelerin beyaza bürüdü. Bunun üzerine ilçede eğitime bir günlüğüne ara verildi.
Yenice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle; ilçemizde bulunan okullarımızın çoğunluğunun taşımalı kapsamında olması sonucu olumsuz bir durum yaşanmaması için, ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 10 Şubat Salı olmak üzere bir gün süreyle ara verilmiştir” denildi. Çan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada da ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün için ara verildiği duyuruldu.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir