DİLA KURT EĞİTİMEVİ AÇILIYOR!

Şebnem Göksel
27/10/2016
27 Ekim 2016

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Çanakkale Çağdaş Yaşam Dila Kurt Eğitimevi’ni açıyor.

Zafer Meydanı’nda 29 Ekim 2016 saat 14.00’de yapılacak açılışta ÇYDD Genel Başkanı Aysel Çelikel ve Dila’nın annesi Şule Kurt’un konuşmalarından sonra şubede etkinliklere katılan öğrenciler bir müzik dinletisi ve ritm gösterisi yapacaklar. Daha sonra saat 16.00’de Türkan Saylan Sosyal Tesislerinde Prof. Dr. Aysel Çelikel, “Cumhuriyetimizin 93. Yılında Bir Cumhuriyet Kızının Armağanı” konulu konferans verecek.

Dila Kurt Eğitimevi Hakkında

Tatarağası ailesinin Dila’nın anısına ÇYDD’nin kullanımına sunduğu bu ikinci eğitim evinde ÇYDD Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, gönüllü eğitmenler, gönüllü üniversite öğrencileri emek verecekler. Ayrıca lise, ortaokul ve ilkokul öğrencileri için eğitime destek programları, hem öğrenciler hem kadınlar için kültürel, sanatsal etkinlikler ve beceri geliştirme programları, yaz etkinlikleri, okuma günleri, seminer ve konferanslar planlanmaktadır. Eğitimevinde öğrenci ve velilerinin kullanımına açık bir kitaplık da hazırlandı.

Dila Kurt Kimdir?

31 Ocak 1989’da İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Bilfen Koleji’nde tamamladı. Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde okudu. 07 Eylül 2008’de yaşamını kaybetti. Ailesi, Dila Kurt’un anısını yaşatmak üzere Üsküdar Kısıklı’daki yaşadıkları evi, eğitim yuvası olması amacıyla ÇYDD’nin kullanımına verdi. 2011’de Çağdaş Yaşam Dila Kurt Eğitimevi açıldı. Halen devam eden bu eğitimevinde çocuklar yüzme, bale, dans, halk oyunları, bağlama, gitar, satranç, resim vb. öğrenmenin yanı sıra eğitimlerine katkı sağlayacak olan ders desteği alıyorlar. Veliler de “Ben ve Ailem, Yaşam Atölyesi, Kadınlarla El Ele” yoga vb. gelişim ve eğitim seminerlerine katılıyorlar.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir