Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
DİNA Şarkılarını Troia İçin Söyledi…

DİNA Şarkılarını Troia İçin Söyledi…

Farklı kültürleri müzikle yorumlamak, dil, din, ırk, cinsiyet farkı üzerinden ayrıştırılan ve öteki olarak adlandırılanlar arasındaki sınırları müzikle kaldırmak, çok sesli barış şarkıları söylemek için “Kadın’la Barış” mesajıyla Çanakkale’de bir araya gelen yedi kadın müzisyenden oluşan ve DİNA Etnik Ensemble grubu, şarkılarını bu kez “Troia” ve “Barış” için söyledi.

55. Uluslararası Troia Festivali’nin ikinci gününde Çimenlik Kalesi, DİNA Etnik Ensemble grubunun şarkılarıyla renklendi. Konser boyunca Türkçe, Gürcüce, Lazca, Zazaca, Makedonca, Lehçe, Yunanca, İspanyolca, Arapça şarkılar seslendiren grup, çok çeşitli etnik enstrümanlarla, farklı dil ve kültürlerin ezgilerini dinleyicilerle buluşturdu. Kadife sesleri ve samimiyetleriyle izleyenleri etkileri altına alan DİNA kadınlarının konseri, çiçek ve plaket takdimi ile sona erdi.

#DinaEnsemble ile Çimenlik Kalesi'nde 55. #UluslararasıTroiaFestivali coşkusu devam ediyor…#Çanakkale #TroiaBarışİleYaşıyor #2018TroiaYılı

Çanakkale Belediyesi paylaştı: 10 Ağustos 2018 Cuma

Filtreler:
Görüntülenme: 40
Google Analytics verileri olup, manipüle edilemez bir kaynak kullanılmıştır. Günde bir kere güncellenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir