Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Diş Hekimleri Odası’ndan Vanlı Depremzedelere Yardım

Diş Hekimleri Odası’ndan Vanlı Depremzedelere Yardım

Çanakkale Diş Hekimleri Odası, Van ilinde meydana gelen depremde zarar gören ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne Bağlı Güzelyalı Beldesi Gençlik Kampı’na yerleştirilen 117 depremzedeyi ziyarete gitti.

Ekip sorumlusu Necdet Filiz ile görüşen Oda Başkanı Aşkın Şimşek ile Türk Dişhekimleri Birliği Genel Saymanı ve Afet Komisyonu Sorumlusu Bilge Şimşek, Van depremi sonrası Oda merkezine meslektaşlarından gelen 10 koli yardım malzemesini kendilerine teslim etti.

Ayrıca yardım etmek isteyenler için belirlenecek ihtiyaç malzeme listelerinin Çanakkale Diş Hekimleri Odası’na bildirilmesi istenirken, onlar özellikle 0-6 yaş çocuk grubuna yönelik her türlü yardıma ihtiyaç duyduklarını söylediler.

Ziyaret sırasında sağlık güvencesi olmayan vatandaşlarımıza yeşil kart dağıtım işlemi yapıldığını öğrenen Aşkın Şimşek ve Bilge Şimşek, Kepez beldesinde bulunan Çanakkale Ağız Diş Sağlığı Merkezine giderek depremzedelerin ağız taramasından geçirilerek tedavilerinin yapılması gerektiğini Başhekim Kudret Uysal’a ilettiler.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir