Dış Paydaş Toplantıları Sürüyor

08 Temmuz 2014

2015/2019 Stratejik Plan hazırlıkları kapsamındaki dış paydaş toplantıları son olarak 3 Temmuz tarihinde Esenler Mahalle Meclisi’nde devam ederken, 4 Temmuz tarihinde ise Hayvan Hakları Çalıştayı ve Kemalpaşa Mahalle Meclisi toplantıları düzenlendi.

Esenler Mahalle Meclisi’nde düzenlenen toplantıya, Belediye Meclis Üyeleri Bilge Şimşek, Birten Sarıbaş, Adnan Güler ve Selami Candan ile Esenler Mahalle Muhtarı Nazife Aydın, Esenler Mahalle Meclisi Başkanı İrfan Kütüklü başta olmak üzere mahalle sakinleri katıldı.

Kentin hızla gelişen bölgelerinden biri olan Esenler Mahallesi’nde önümüzdeki beş yıl içinde hedeflenen plan, proje ve yatırımlara yönelik istek ve taleplerini dile getiren mahalle sakinleri, özellikle Çanakkale Belediyesi’nin de yatırım planları içinde bulunan Nikah Salonu ve Taziye Evi projelerinin mahalle için ihtiyaç olduğunu ifade etti. Sakinler, mahallenin fiziki, sosyal ve kültürel açıdan da gelişimine yönelik fikir alışverişinde bulundu.

Stratejik Plan hazırlıkları kapsamında bir toplantı da 4 Temmuz tarihinde Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Hayvan Hakları Çalıştayı’na Belediye Meclis Üyeleri Rebiye Ünüvar, Birten Sarıbaş ve Bilge Şimşek başta olmak üzere, hayvan hakları temalı dernek temsilcileri ile gönüllü hayvanseverler katıldı. Çanakkale Belediyesi tarafından kurulmaya başlanan kedi evleri projesini olumlu bulduklarını belirten katılımcılar, bu projenin geliştirilmesi yönünde fikirlerini sundu. Sokak hayvanlarına yönelik Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin de yeniden yapılandırılmasının görüşüldüğü toplantıda, kentlilerdeki hayvan sevgisinin artırılması ve hayvan haklarına yönelik bilinçlendirmenin sağlanması adına çeşitli etkinliklerin düzenlenmesi konusunda fikirler sunuldu.

Dış paydaş toplantıları kapsamında bir toplantı da Kemalpaşa Mahalle Meclisi’nde gerçekleştirildi. Buradaki toplantıya da, Kemalpaşa Mahalle Muhtarı Şebnem Kumtepe başta olmak üzere, Mahalle Meclisi yürütme kurulu üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı. Kentin tarihi bir bölgesinde bulunan Kemalpaşa Mahallesi’nin marka değerinin yaratılması ve turizm odaklı çalışmaların yürütülmesi gerektiğini belirten sakinler, bu kapsamda uygulanabilecek fiziki ve teknik projelerin yanı sıra sosyal ve kültürel çalışmaları da tartıştı.

Dış paydaş toplantıları kapsamında, 7 Temmuz’da Spor Çalıştayı, 8 Temmuz’da ise Esnaf Odaları ile toplantı gerçekleştirilecek.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir