Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde Yapıldı

29 Eylül 2015

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) koordinasyonunda, Ekonomi Bakanlığı ve İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri işbirliğinde gerçekleştirilen Dış Ticaret Seminerine Çanakkale’de faaliyet gösteren ihracatçı firmaların temsilcileri katıldı.

ÇTSO bünyesinde gerçekleşen seminere konuşmacı olarak; İhracatta Sağlanan Destek Programları konusunda Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Dış Ticaret Uzmanı Çağatay Başer, Ülke Masaları – Pazar Araştırması konusunda Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü İhracatı Geliştirme Uzmanı Tuğrul Somuncuoğlu, Türk Eximbank İhracat Kredi Sigorta ve Garanti Programları konusunda ise Türkiye İhracat ve Kredi Bankası A.Ş. Uzmanı Özden Erdem katıldı.

Gerçekleştirilen seminerin ilk oturumunda, Dış Ticaret konusunda belirlenen “Hedef Ülke Hindistan” temasıyla gerçekleşen sunumda, Hindistan’la ilgili genel bilgi, Hindistan Dış Ticareti, Türkiye-Hindistan Ticareti, Dış Ticaret Politikası ve Vergiler, Pazarın Güçlü ve Zayıf Yönler Analizi, Hindistan’a ihracatın arttırılması için öneriler ele alındı.

Dış Ticaret Seminerinin ikinci oturumunda, T.C. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan İhracata Yönelik Devlet Yardımları olan; UR-GE Desteği, Pazara Giriş Belgelerinin Desteklenmesi, Pazar Araştırma ve Pazara Giriş Desteği, Fuar Desteği, Yurt Dışı Birim, Marka ve Tanıtım Desteği konularında eğitimciler tarafından sunumlar yapıldı.

Dış Ticaret seminerinin son oturumu Çanakkale’nin İhracat kapasitesinin artırılması üzere alternatif çözüm önerileri konularında karşılıklı görüş alış verişi yapılarak tamamlandı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir