Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Dişçiler Halkın Desteğini Bekliyor

Dişçiler Halkın Desteğini Bekliyor

Diş Hekimleri Odası Başkanı Haldun Erdem dişçilerin halkın desteğini beklediğine dikkat çekti.

Diş Hekimleri Odası Başkanı Haldun Erdem gelinen noktada diş hekimliğinin sürdürülemez bir duruma büründüğünü söyledi. Erdem yaptığı açıklamada yeni mezunların muayenehane hekimliğinden vazgeçmek zorunda kalan diş hekimlerinin iş güvencesiz 4/B sözleşmeli diş hekimliğine razı olmakta olduğunu belirterek; “Bunun yanı sıra atanan diş hekimleri altyapısı tamamlanmamış mekânlarda çalışmak zorunda bırakılmaktadır. Kamuda çalışan meslektaşlarımız yanlış performans uygulaması ile günlük kapasitenin çok üzerinde hasta bakarak, idare baskısı nedenleriyle zor günler geçirmektedir. Bu kurumlara giden vatandaşlar personel ve fiziki mekan yetersizliği, zamanında muayene olamama, çok sıra bekleme, tedaviyi zamanında yaptıramama gibi sorunlarla karşı karşıya gelmektedir. Bu durum hem meslektaşlarımız açısından hem de hastalarımız açısından kabul edilebilir bir durum değildir. Avrupa Birliği ülkelerini ele aldığımızda genel politika olarak ağız ve diş sağlığı hizmetleri özel muayenehaneler ve klinikler üzerinden sağlanmaktadır. Devlet özel diş hekimlerine destek vermekte ve bu konuda üstlendiği görevler ise iyi eğitim ve denetlemelerdir. Aynı zamanda koruyucu hekimliği ön planda tutup engellileri ve 65 yaş üstü hastaları tedavi etmektedir. Avrupa Birliği’nde mevcut kamu diş hekimi oranı %10 iken özel diş hekimi oranı %90″dır. Bu oranın ülkemizde Sağlık Bakanlığı politikaları ile artması gerekirken gittikçe azalmaktadır” dedi.

MHP’DEN DİŞ HEKİMLERİNE KUTLAMA
Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Koray Kesim diş hekimleri haftası nedeniyle mesaj yayınladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Koray Kesim mesajında; “Milliyetçi Hareket Partisi Çanakkale Merkez İlçe Teşkilatı olarak günümüz Türkiye”sinde ve mevcut iktidarın baskısı altında ısrarla bilimsel temelli ve nitelikli ağız ve diş sağlığı hizmeti vermeğe çalışan diş hekimlerimizin 22 Kasım Diş Hekimleri gününü kutlarız” dedi. Kesim mesajında şu sözlere yer verdi; “Milliyetçi Hareket Partisi Çanakkale İlimizde dahil olmak üzere sağlık sektöründe oynanan oyunların ve Diş Hekimlerimizin yaşadığı sorunların bilincinde ve bu sorunların çözümü için atılabilecek adımların takipçisi konumundadır. Örneğin; özel muayenehanelerden alınacağı söylenen ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin tam bir göz boyamaya yönelik bir çalışma olduğunun çıkarılan ek yönergelerle mağdur vatandaşlarımızın hiçbir şekilde devletten özele sevkinin yapılmayacağının farkındadır. Bu uygulamada diğer uygulamalar gibi mevcut iktidarın her zaman uyguladığı halkı oyalama taktiklerinden biridir. 22-27 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı vesilesiyle bütün ebeveynlerimizi, öğretmenlerimizi, konuyla ilgili sivil toplum kuruluşlarını, medya kuruluşlarını ve toplumumuzun tüm üyelerini tekrar tekrar uyarıyor ağız ve diş sağlığı konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir