DİSK Genel Başkanı Beko, Belediye Başkan Vekili Erkek’i Ziyaret Etti

DİSK Genel Başkanı Beko, Belediye Başkan Vekili Erkek’i Ziyaret Etti
18 Eylül 2013

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko, Çanakkale ziyareti kapsamında Belediye Başkan Vekili Av. Muharrem Erkek ile bir araya geldi. Başkanlık Makamında gerçekleşen ziyarete DİSK Örgütlenme Daire Başkanı Çetin Çalışkan, DİSK Çanakkale Şube Başkanı Erdinç Uslan ve Çanakkale yönetimi de katıldı.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, ziyarette yaptığı konuşmada hem Türkiye hem de dünya gündemini değerlendirdi. Türkiye’de özellikle iş yaşamına ilişkin açıklamalarda bulunan Beko, yeni yasa ve düzenlemelerin de hem devlet memurlarını, hem işçileri hem de taşeron işçileri zor durumda bıraktığından söz etti. Beko ayrıca, 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu’nun kaldırılmaması halinde 5 milyona yakın işçinin 2018 yılında sendikalı bile olsa iş yeri barajı ve grev yasakları nedeniyle toplu iş sözleşmesi yapacak sendika bulamayacağını dile getirdi.

Başkan Vekili Av. Muharrem Erkek de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkiye’deki genel sorunun insan odaklı siyaset yapılmamasından kaynaklandığını ifade etti. Erkek, “Siyaset ve yönetim insan odaklı olmalı” diye konuştu.

Ziyaret, karşılıklı sohbet ile devam etti.

[canakkale.bel.tr]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir