“Diyarbakır CHP-Ak Parti Diyor”

03 Ağustos 2015

Diyarbakır’da incelemelerde bulunacak CHP heyetinde yer alan Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, önemli açıklamalarda bulundu.

Diyarbakır’da haber ajanslarına çeşitli demeçler veren Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, incelemede bulunduğu bölge hakkında şu sözleri dile getirdi:

“Uzun süredir bir çatışmasızlık, Çözüm Süreci devam ediyordu. ‘Anneler ağlamasın’dan ‘bütün evlatlarımızı feda ederiz’ noktasına gelmek doğru değil. Biz artık Türkiye’de barış, huzur istiyoruz. Onun için Diyarbakır’a gittik. Diyarbakır’da esnaf ile sivil toplum örgütleriyle buluştuk, onları dinledik. Kendileri de çok mutlu oldular. Özellikle böyle bir çatışma ortamında onları dinlemek çok önemli. Barış ortamında herkes gider. CHP olarak biz yine bu konuda gerekeni yapacağız. Gördük ki onlar da, gelinen noktadan hayal kırıklığı yaşıyorlar.”

CHP’li Erkek Diyarbakır’da bir erken seçim istenmediği, CHP-AK Parti koalisyonu istendiğini vurgulayarak, “Sivil toplum kuruluşlarının büyük çoğunluğu bunu açıkça ifade etti. Artık size güveniyoruz, siz olmadan bu sorunun çözülemeyeceğine, barışın kurulamayacağına inanıyoruz diye açık açık söylediler. ‘Çok haklıymışsınız, bu süreç kapalı kapılar ardında değil, Meclis’te, meşru zeminde götürülmeliymiş’ diye görüş belirtiyorlar. CHP o uyarıyı yıllarca yaptı ama süreci de destekledi” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir