Diyarbakır’dan Çanakkale’ye Biz Anadoluyuz

Diyarbakır’dan Çanakkale’ye Biz Anadoluyuz
21 Şubat 2019

Vali Orhan Tavlı, İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konan “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Diyarbakır ilinden Çanakkale’ye gelen öğrencilerle bir araya geldi.

“Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Çanakkale’nin tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini görme imkânı bulan öğrenciler, Çanakkale ziyaretlerinin ilk gününde Kilitbahir Kalesi, Kale-i Sultaniye, Nusret Mayın Gemisini ve Aynalı Çarşıyı ziyaret ederek Troya Atı önünde fotoğraf çektirdiler.

Çanakkale Valiliği önünde Diyarbakır’dan gelen öğrencilerle bir araya gelen Vali Orhan Tavlı, öğrencilerle bir süre görüşerek toplu fotoğraf çektirdi.

Çanakkale ziyaretlerinin ikinci gününde de öğrenciler Rumeli Mecidiye Tabyaları ve Koca Seyit Anıtı’nı, Şahindere Şehitliği’ni, Şehitler Abidesi’ni, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı ve Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’ni gezdiler.

Diyarbakır’dan gelen öğrenciler Çanakkale ziyaretlerinin son gününde Troya Müzesi, Truva ören Yeri, Bayramiç ilçesinde bulunan Mehmet Akif Ersoy’un Evi ve Anadolu Hamidiye Tabyasında bulunan Çanakkale Savaşları Müzesi ve Gelibolu minya’yı gezdiler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir