Doğtaş, Ekonomik Krize Rağmen Büyüyor

Doğtaş, Ekonomik Krize Rağmen Büyüyor
06 Mayıs 2009

Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, firma olarak ekonomik krizden etkilenmemek için gerekli önlemlerini zamanında aldıklarını belirterek, “Ekonomik krizde işçi çıkarmak yerine işçi alımı yapıyoruz. Mobilya sektörünün önünü açan KDV indiriminin ise kalıcı olmasını istiyoruz” dedi.

Yalova Restoran’da 5 kardeşinin de katılımı ile bir basın toplantısı düzenleyen Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, ekonomik krize rağmen firma olarak büyümeye devam ettiklerini belirterek, “Biz büyüme oranını yüzde 25 olarak belirlemiştik. Ancak ekonomik kriz sebebiyle bunu yüzde 20 olarak gerçekleştirdik. Ekonomik krizde işçi çıkarmak yerine, giderlerimizi kısarak tasarruf yaptık. Örneğin ilk etapta çay giderlerini kıstık. Şirketimizde sadece çay giderleri 150 bin lirayı buluyordu. Bu da 15 personel maaşına denk geliyordu. 15 işçi çıkaracağımıza çay giderlerini kıstık ve bu işçileri çıkarmadık. Ardından araç sayılarını azaltarak tasarrufu ettik” dedi.

Davut Doğan, hükümetin KDV indirimi ile mobilya sektöründe büyük bir canlanma yaşandığını da belirterek, “KDV indirimi mobilya sektörünü canlandırdı. Fabrikamız şu an tam kapasite çalışıyor. Ekonomik krizde çok sayıda firma işçi çıkarırken, biz yeni işçi alımı yapıyoruz. Bu çok önemli. Mobilya sektöründe KDV indiriminin kalıcı olmasını istiyoruz. Bu konudaki taleplerimizi de bakanlarımıza ileteceğiz. Amacımız hem vatandaşın hem de mobilya sektöründeki firmaların bundan en iyi şekilde faydalanabilmesini sağlamak” dedi.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK MOBİLYA MARKETİNİ ÇANAKKALE’DE AÇACAĞIZ”

Davut Doğan, Türkiye’nin en büyük mobilya marketini Çanakkale’de açmak için çalışma başlattıklarını da belirterek, “Çanakkale’de Doğtaş Plaza’da büyük bir mobilya market açmak istiyoruz. Bunun ön çalışmalarına başladık. Kısa süre içinde bunu gerçekleştirmekten yanayız. Geniş bir alanda mobilya ile ilgili bütün ürünlerin bulunacağı marketimizin büyük bir eksikliği dolduracağına inanıyorum” dedi. Davut Doğan, Biga ilçesine alışveriş merkezi yapacaklarını da belirterek, “Bu konuda çalışmalarımıza kısa sürede başlayacağız. Ayrıca Biga’daki Can Hastanemizde vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermeye devam ediyoruz. Doğtaş olarak enerji sektörüne de önem ediyoruz. Rüzgar enerjisinden elektrik elde etme konusunda ise deneme türbinlerinin ilkini Elmalı’ya kurduk. Bu 1 milyar dolarlık bir yatırım. Lisanslarla ilgili husus da son aşamaya geldi. Hedefimiz en kısa sürede daha önceden belirlediğimiz yerlere yabancı ortağımızla birlikte rüzgar türbinlerini kurup elektrik üretimine başlamak” şeklinde konuştu.

DOĞTAŞ, İBRAHİM TATLISES’İN PEŞİNİ BIRAKMIYOR

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’in otelindeki mobilya işlerini yapmasına rağmen alacağını tahsil edememesi üzerine ünlü sanatçıyı mahkemeye veren Doğtaş Mobilya, hakkını aramaya devam ediyor.

Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’in Kuşadası’nda yaptırdığı 4 yıldızlı otelinin bütün mobilya işlerini firma olarak kendilerinin yaptığını belirterek, “Önceki yıl hizmete giren İbrahim Tatlıses’e ait Kuşadası çevre yolu üzerindeki 4 yıldızlı Tatlıses Oteli’nin açılmasının ardından, ünlü türkücü ile yaptığımız anlaşmayla mobilya ve mefruşat işlemlerini biz yapmıştık. Ancak oteldeki bütün işlerimizi tamamlamamıza rağmen İbrahim Tatlıses, firmamızın çalışmaları zamanında tamamlayamadığını ve ayıplı mal teslim ettiğini ileri sürerek firmamıza verdiği 5 çeki ödememişti. Bizler de gerçeği yansıtmayan bu durum karşısında hakkımızı aramak için Kuşadası 1. İcra Dairesi’ne başvurarak Tatlıses’in ödemediği 5 çeki işleme koymuştuk.

3 milyon TL alacağımızın tahsili konusunda yaptığımız bu haklı yasal işlemimizin ardından alacağımıza karşılık İbrahim Tatlıses’in Kuşadası’ndaki 4 yıldızlı Tatlıses Oteli’ne 28 Aralık tarihinde haciz konulmuştu. Bizler de hakkımız olan paranın tahsili için otelin satılıp paramızın tahsilini talep etmiştik. Yapılan kıymet taktirinde ise ünlü türkücünün Kuşadası’ndaki oteline 15 milyon TL değer biçilmişti. Bunun ardından ise ulusal bir gazetede Kuşadası 1’inci İcra Müdürlüğü Tatlıses Oteli’nin satışı ile ilgili açık artırma ilanı yayınlamıştı. Otelin satılmasına kısa bir süre kala ise İbrahim Tatlıses alacağımız olan 3 milyon TL’nin 1 milyon TL’sini ödeyerek bu haciz işlemini kaldırmıştı. Şimdi ise geri kalan 2 milyon TL’yi tahsil etmek için çalışmalarımız sürüyor. Ünlü sanatçının Bodrum’daki otelinin icra ile satışının bu ay içinde yapılmasını bekliyoruz. Bodrum’daki otele bilirkişi heyeti 6,5 milyon TL değer biçti. Tatlıses’in Kuşadası’nda olduğu gibi yine bu otelin satışına izin vermeden paramızı ödeyeceğine inanıyoruz. Sanırız mayıs ayı içerisinde bu dava tamamen sona erer ve alacağımızı olan 3 milyon TL’nin tamamını İbrahim Tatlıses’ten almış oluruz” şeklinde konuştu.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...
  • ulas öazkan
    18/10/2009 16:13

    dogtaş mobilyalarını her zaman begenmişimdir kendimde imalatcı olarak zaman zaman sizlerin kataloglarından bilgi edindim ama şimdi işsizim iş arıyorom 19 yıldır bu işle ugarışıyorum iş başvuru formunuzu bulamadın nette o yüzden yorum formundan ulaşmak istedim lütfen kusuruma bakmayın 0507 226 55 59 bilgilerinize arz ederim

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir