DOĞTAŞ Yöneticileri İÇDAŞ’a Konuk Oldu

15 Haziran 2012

DOĞTAŞ İnsan Kaynakları Müdürü Ümit Demirhan, beraberinde DOĞTAŞ grubunun 17 ayrı birim müdürüyle birlikte, 15 haziran Perşembe günü İÇDAŞ Biga Çelik Tesislerini inceledi.

Tesise gelişlerinde İÇDAŞ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Suat Karataş tarafından karşılanan misafirlere İş Güvenliği Müdürü Agah Ayhan, Çevre Birimi Mühendisi Serdar Sanık ve Kalite Müdürü Mustafa Balcı tarafından brifing verildi.

DOĞTAŞ’ın Çevre yönetim ve İş güvenliği konularında OHSAS 18001 ve ISO 14001 çalışmaları olduğunu belirten Demirhan; “Bu konularda ülkemizde ve uluslararası alanda birçok başarıya imza atmış, ödül almış olan İÇDAŞ’ın uygulamalarını yerinde görmek ve faydalanmak istedik. Ülkemizin ve bölgenin iki önemli kuruluşu arasında bilgi paylaşımının gelişmesi, bölgemiz gelişimine de pozitif yansıyacaktır” dedi.

Brifing sonrası Balık Çiftliği, Denizden Tatlı su elde edimi tesisi, Termik santral ve Haddehane birimleri ziyaretlerine rehberlik eden Suat Karataş, Doğtaş’ın doğduğu toprakların adını ülkemize ve dünyaya duyuran bir marka olduğunu, bu ziyaretin farklı sektörlerde bölge ve ülke kalkınmasına hizmet eden iki kuruluş arasında dostluk ve işbirliğine katkı sunacağını belirtirken, birim uzmanları tarafından tesislerde yapılan İş sağlığı ve güvenliği uygulamaları yerinde tanıtıldı.

Çevre ve İş sağlığı uygulamalarıyla birlikte İÇDAŞ’ın üretim prosesleri hakkında bilgi alan konuklar ziyaret sonrası tesislerden ayrıldılar.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir