Dostluk Ve Dayanışma Köprüsü Kuruluyor

02 Şubat 2016

Toplumsal dayanışmayı arttırmak adına, Çanakkale Belediyesine bağlı olarak 2006 yılından bu yana hizmet veren Sosyal Market ile hayırsever ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar arasında dostluk ve dayanışma köprüsü kuruluyor.
Yaklaşık 2 yıldır Belediye İş Merkezi 66 ve 70 nolu işyerlerinde hizmet veren Sosyal Market’te giysi, ayakkabı, kırtasiye malzemesi, okul araç ve gereçleri, mutfak eşyaları, ev mefruşatı ve tekstil ürünleri, beyaz eşya, ev eşyası, mobilya, oyuncak, çanta, tıbbi araç gereç gibi kullanılabilir durumdaki ayni yardıma elverişli eşyalar toplanıp, aynı merkezden dağıtımı gerçekleştiriliyor.
İhtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik kullanılabilirliği arttırmak adına, eşyaların temizliği, gerekiyorsa bakım ve onarımı yapıldıktan sonra Market’te sergisi ve dağıtımı gerçekleştiriliyor. Hafta içi her gün bağışların kabul edildiği Sosyal Market projesinde ayrıca, her hafta Salı ve Çarşamba günü evlerden büyük eşyalar araçla toplanıyor ve ihtiyaç sahiplerinin adreslerine ulaştırılıyor.
Çok sayıda kişinin destek verdiği Sosyal Market Projesi kapsamında son olarak geçtiğimiz günlerde ekiplerce gerçekleştirilen çalışmayla, bir hayırsever vatandaş tarafından bağışlanan eşyalar, aynı gün içerisinde ihtiyaç sahibine ulaştırıldı.

Sosyal Market’e bağışta bulunmak veya bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, 217 8915 nolu telefondan ve Belediyenin 444 17 17 nolu Çağrı Merkezi hattından bilgi edinebilirler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir