DP Genel Başkanı Soylu, Biga’da

DP Genel Başkanı Soylu, Biga’da
25 Mart 2009

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, 29 Mart’ta yapılacak mahalli seçimlerde adaylarına destek vermek amacıyla Çanakkale’nin Biga ilçesine geldi.

Biga ilçe merkezinde Çınarlık mevkisinde halka ve partililere hitaben bir konuşma yapan DP Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu, Türkiye’nin son 40 yılın en büyük tarım düşüşüyle karşı karşıya olduğunu ileri sürerek, “Türkiye’nin şu anki gerçek gündemi ekonomi ve demokrasi. Türkiye ekonomide, siyasette ve demokraside ne kadar liberezasyonu sağlayabilirse, ülkemizde ekonomi, istihdam, tarım ve sanayi bizim istediğimiz noktaya gelir. Bunun yanı sıra, eğitim de gelişir. Türkiye’nin ulusal bir sağlık ve eğitim
politikası ortaya koyması lazım. Var mı? Yok. Ülkemizde yap bozlar üzerinden yürüyen bir sağlık politikası var. Türkiye bugün genel sağlık sigortası sistemini işletemiyor. Çünkü Türkiye’nin sadece sosyal güvenlik açığı 2007’de 26,5- 27 milyar TL’nin üzerinde. Bunu nasıl sürdürülebilir hale getirecek? Türkiye’de sadece ilacın desteklenmesi son 4-5 yılda 10 kat kadar arttı. Yeni ilaç maliyetleri arttı. Türkiye, bunların tamamına çare bulmak zorunda. Türkiye’de insanların sağlığını düşünmek zorunda ve insanlarının daha iyi eğitilebilirliğini düşünmek zorunda” dedi.

“Beyaz Yürüyüş” adıyla Türkiye genelinde başlattığı gezilerin startını Çanakkale’den verdiklerini ve bu kapsamda 230 bin kilometre kat ettiğini kaydeden Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Soylu, iktidarın 29 Mart’ta artık halkı kandıramayacağını belirterek, “Artık bu millet bunu yemez. Mağdur olan sen değilsin, mağdur olan Türkiye’dir. Mağdur olan 1960 yılında Menderes’in darağacından sonra Adalet Partisi, Demokrat Parti ve Doğru Yol Partisi ile demokrasiye sahip çıkanlardır. Bu meydandan siz Bigalılara
sesleniyorum. 29 Mart’ta Türkiye’nin ‘Kırat’ını bu ülkeye yeniden iktidar yapacak bu davaya hazır mısınız? Buradan ayrıca tüm Türkiye’ye sesleniyorum; gönlünde demokrasi sevgisi olan, merkez sağ ya da solda olmuş, bu partiyi Türkiye’de iktidara taşıyacak herkese davette bulunuyorum. ‘Kırat’la beraber bu ülkeyi beceriksiz iktidar ve muhalefetten kurtaralım” şeklinde konuştu.

“Beyaz Yürüyüş”te ülkenin her noktasında aktardığı gibi artık özgür bir ülke istediklerini ifade eden Soylu, şunları kaydetti: “DP olarak biz hiçbir zaman istikbal üzerinden siyaset yapmadık. Ayrıca ‘Kırat’ın adı hiçbir zaman kavga olmadı. ‘Kırat’, adı daima güven oldu, yatırım oldu, devlet oldu. Madem esnaf sıkıntıda, çiftçi sıkıntıda, memur sıkıntıda. O zaman 29 Mart’ta gereğini yapın ve oylarını ona göre kullanarak size yapılan bu adaletsizliğe son verin ve bu iktidarı sandığa gömün. Biz DP olarak hiçbir zaman karamsarlığa kapılmadık. Halen de bu iktidardan iyisini yapacağımıza inanıyoruz. Biz DP olarak önce insanım sonra partim anlayışı ile siyaset yapıyoruz. Sizler nasıl bugünkü hükümeti yüzde 47 oy vererek iktidar yaptıysanız, indirmesini de bilirsiniz. Bugün Türkiye’de işsizlik rekoru kırılmıştır. Bir milyon 200 bin vatandaşımız işsiz kalmıştır. Esnaflarımız Bağ-Kur primlerini ve kiralarını ödeyemediği, gün boyu siftah yapamadığı için dükkanlarını kapatmak zorunda kalmaktadır. Bugün ülkemizde her beş kişiden biri mahkeme kapısına düşmektedir. İşte bütün bunları çaresi var. Çare ‘Kırat’tır. Peki ‘Kırat’ın neye ihtiyacı var. Suya, yani sizlerin oylarınızla tekrar toparlanmaya ihtiyacı var. O zaman 29 Mart’ta oylarınızı ‘Kırat’a verin ve bu ülkeyi kavga ortamından kurtarın. DP iktidarıyla bu ülkeyi hep birlikte yeniden kalkındıralım ve hep birlikte yepyeni bir Türkiye inşa edelim”.

DP Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu, Çınarlık mevkisinde yaptığı konuşmasında DP Biga Belediye Başkan adayı Faruk Kısa ile belde belediye başkan adaylarına da destek isteyerek, adaylarını partililere ve vatandaşlara tanıttı.

Süleyman Soylu ardından sırasıyla Karabiga ve Balıklıçeşme’de de vatandaşlarla biraraya geldi. DP Genel Başkanı Süleyman Soylu akşam saatlerinde de Çanakkale il merkeziyle Eceabat ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelecek.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir