Duayen Gazetecinin Hayatı ve Anıları Kitap Oldu

Duayen Gazetecinin Hayatı ve Anıları Kitap Oldu
10 Haziran 2011

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde 57 yıl süre ile teknolojiye direnerek, kurşun harflerle ilçede gazete çıkaran yerel basınının duayeni Süleyman Tokgöz’ün hayatı ve anıları kitap oldu.

Basın Şeref Kartı Sahibi Gazeteci Süleyman Tokgöz’ün anılarından derlenen “Kurşun Harflerin Efendisi” adlı kitap Sone Yayınları’ndan İskender Özsoy tarafından hazırlandı. İlk baskısı 500 adet yapılan ve gazetecinin hatıraları ile Gelibolu’daki gazetecilik yaşamını anlatan kitap ilçede olduğu kadar medya çevresinde de büyük ilgi gördü. Bütün insanların kendisinden bir şeyler bulabileceği kitabın satış gelirinin tamamını yüksek öğrenimde olan Gelibolulu gençlere karşılıksız eğitim bursu olarak vermeyi arzulayan Süleyman Tokgöz, bunun için de bu haklarını Gelibolu Derneği’ne bağışladı.

Gelibolu Derneği Başkanı Süleyman Taş, duayen Gazeteci Süleyman Tokgöz’ün kitabının tanıtılacağı bir imza günü hazırlığı içinde olduklarını bunu da belediyenin düzenlediği festival programında yapmak istediklerini belirtti. Taş, “Eğer bu mümkün olmazsa Temmuz ayının ilk haftası için bir imza günü yapacağız ve bu güne İstanbul Gazeteciler Derneği Başkanı Engin Köklüçınar ile kitabın yazarı İskender Özsoy’u da davet edeceğiz” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir