Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Dünya Barışı İçin Portekiz’den Çanakkale’ye Koşarak Geldiler

Dünya Barışı İçin Portekiz’den Çanakkale’ye Koşarak Geldiler

Dünya Barışı’na dikkat çekmek amacıyla Şubat ayında Portekiz’de başlayan ve 50 Avrupa ülkesini tamamladıktan sonra Ekim ayında Sırbistan’da sonlanacak olan Dünya Barış Koşusu’nun Çanakkale etabına katılan sporcular Çanakkale’ye ulaştı. Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyesi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü destekleri ve GTP TURİZM A.Ş. sponsorluğunda gerçekleştirilen karşılama töreninde akşam saatlerinde feribot ile Eceabat’tan Çanakkale’ye gelen 14 kişilik ekibi, İskele Meydanı’nda protokol, sporcular ve Çanakkale halkı karanfiller ile karşıladı. Çanakkale feribot iskelesi, Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Anafartalar Polis Karakolu, Özgürlük Caddesi ve Özgürlük Parkı istikametinde Barışın Kenti’nde sona eren “Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run” (Dünya Barış Koşusu) gönüllülerine öğrenciler ve kentliler de eşlik etti. Etkinlik Özgürlük Parkı’nda Barış Ağacı dikimi program ile sona erdi.

ORGANİZASYON HAKKINDA
Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run (Dünya Barış Koşusu) uluslararası dostluğu ve anlayışı teşvik etmeyi amaçlayan küresel bir bayrak yarışıdır. Huzurun bir sembolü olarak, koşucular dünya çapında 100 üzerinde ülkede seyahat ederken elden ele geçirdikleri yanan bir meşale taşırlar. Dünya Barış Koşusu, dünyanın dört bir yanından gelen gönüllülerle oluşturulmuş, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum organizasyonudur. Bu organizasyonun amacı, farklı ülkelerden, farklı kültürlere sahip, farklı dinlere inanan insanları bir araya getirip; öncelikle kendimizden başlayarak, ailemizi, şehrimizi, ülkemizi uyum ve barış içinde yaşanan bir yere dönüştürme fikrini yaymaktır.

[Kaynak: canakkaletravel.com]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir